THY'den Rus yolculara çağrı!

THY'den Rus yolculara çağrı!
25 Nisan 2024, 08:54
THY Rus yolcuların Latin Amerika ülkelerine seyahatlerinde yaşanan kriz üzerine yolculara çağrıda bulundu.

Türk Hava Yolları'nın (THY) Latin Amerika ülkelerine aktarma yapacak Rus yolcuları uçağa almaması konusunda yaşanan kriz devam ediyor.

THY'nin Rusları Latin Amerika ülkelerine yapılan uçuşlara almamaya devam etmesi sonrası Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Dışişleri Bakanlığı'na resmi talepte bulunarak durumun açıklığa kavuşturulmasını istemişti. Son olarak dün THY, Ruslar için Rusça bir uyarı notu yayınlamıştı.

Peskov: Esas sorun Türk tarafında

Sputnik'in haberine göre Kremlin Sözcüsü Peskov, gazetecilerin konuyla ilgili soruları karşısında "Esas sorun Türk tarafında, Türk şirketinde. Dışişleri Bakanlığımız en üst düzeyde temasları beklemeden çok aktif çalışıyor, konuyu yorulmadan gündeme getiren ve böyle bir durumun bizim açımızdan ve Rus vatandaşları açısından kabul edilemez olduğunu belirten hükümetimiz çok aktif olarak çalışıyor. Ankara'daki büyükelçiliğimiz de çalışıyor" yanıtını verdi.

Peskov, dostane Rus-Türk ilişkileri sayesinde bu tür sorunları çözüleceklerinden emin olduğunu da vurguladı.

THY Rus yolculara bilet iadesi ya da güzergah değişikliği yapmayı teklif ediyor

Öte yandan RBC'nın aktardığı habere göre Türk Hava Yolları, Rus yolculara Moskova, St. Petersburg ve Kazan'dan Mexico City ve Cancun'a olan biletlerin iadesini ya da güzergah değişikliğini yapmayı teklif ediyor. THY web sitesinden Rusya'dan Meksika'ya bilet satışı ise durduruldu.

Rusya Tur Operatörleri Birliği'nin (ATOR) haberine göre , Türk Hava Yolları seyahat acentelerini Rusya'dan Meksika'ya 31 Temmuz'a kadar olan uçuşların biletlerini iptal etmeye veya rota ve uçuş tarihlerini değiştirmeye davet etti. Teklif, 23 Nisan'a kadar düzenlenen Moskova, St. Petersburg ve Kazan'dan Mexico City ve Cancun'a uçuş biletleri için geçerli.

ATOR, "Kullanılmayan biletler için, işlemin 31 Temmuz 2024 (dahil) tarihinden önce tamamlanması koşuluyla, cezasız bir geri ödeme sağlanıyor" diye ekledi.(Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha