THY'den 65 yaş üstü yolcularla ilgili açıklama!

THY'den 65 yaş üstü yolcularla ilgili açıklama!
14 Kasım 2020, 08:28
Koronavirüs önlemleri kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir'de 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Alınan bu kararın ardından Türk Hava Yolları, 65 yaş üstü yolculara ilişkin açıklama yaptı.

THY 65 yaş üstü vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağının ardından internet sitesinden açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bilet iadesi nasıl yapılacak?

"Türkiye'de 65 yaş ve üzeri yolcularımıza getirilen sokağa çıkma istinaden sokağa çıkma kısıtlaması getirilen şehirlere varışlı, çıkışlı olarak bileti düzenlenen ve kısıtlama nedeniyle seyahatini gerçekleştiremeyecek olan yolculara verilen ilave haklar tanındı.

65 yaş ve üzeriyseniz; 10 Kasım 2020 ve öncesinde biletlemesi yapılmış, 10 Kasım 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında 65 yaş ve üzeri kısıtının geçerli olduğu şehirlere gerçekleşecek Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferleriniz için bilet iadesi yapabilirsiniz. Diğer haklarınız orijinal bilet kuralları ve mevcut yayınlar çerçevesince uygulanacaktır.

İade talepleri, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı 65 yaş ve üzeri yolcuların iade işlemleri aşağıda belirtilen şartlarda yapılacaktır. Hiç kullanılmamış biletler ve inerline uçuşlar için ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılır"

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha