THY 1000 depremzedeyi işe alacak

THY 1000 depremzedeyi işe alacak
15 Şubat 2023, 13:03
Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı Ahmet Bolat, depremzedelere istihdam sağlanacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı Ahmet Bolat, depremzedelere istihdam sağlanacağını açıkladı.

Bolat afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye THY’de ve iştirak şirketlerinde iş imkanı sunulacağını açıkladı.

Bolat’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Türk Hava Yolları olarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgesinde 1000 konutluk Türk Hava Yolları Mahallesi projesi için çalışmalara devam ediyoruz. 75 milyon dolarlık bu bağışımızın yanında yeni bir proje müjdesi vermek istiyorum.

Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve İştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız. Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz. Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da üç ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz. O zamana kadar sabırla beklemenizi rica ediyorum.

Yaklaşan turizm sezonunda Hizmet İhracatçıları Birliklerine (HİB) üye tüm ilgili sektörlere de öncülük edeceğimize ve onların da bu taşın altına ellerini koyacaklarına inanıyorum. Bu sene üstün gayretleriyle 85 milyar dolar hizmet ihracatına imza atan arkadaşlarımdan her birinin de bu seferberlikte “ben de varım” diyeceğine inanıyor ve istihdam projelerini bekliyorum.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha