Temmuz'u işaret etti

Temmuz'u işaret etti
03 Haziran 2021, 08:19
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova Türkiye'ye yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, Rosturizm’in bu yılın Temmuz ayına kadar Rusların, Türk tatil beldelerini ziyaret edebileceklerini umduğunu belirtti.

Doguzova, Türkiye’nin yanı sıra Abhazya, Yunanistan, Mısır ve Hırvatistan’ın Rus turistler arasında popüler destinasyonlar olduğunu belirterek açıklamalarında “Türk meslektaşlarımız arasındaki bu tür olumlu dinamiklerin devam etmesini ve en azından yaz tatili sezonunun ortasında, Temmuz ayına kadar vatandaşlarımızın Türk tatil beldelerine gitme fırsatına sahip olmasını umuyoruz” diye konuştu.

Öyle ya da böyle yaklaşık bir milyon Rus’un Türkiye için şimdiden yer ayırttığını ve para ayırdığını belirten Doguzova, “Dürüst olmak gerekirse Rosturizm başkanı olarak, Türkiye’ye önceden tur satın almış olan vatandaşlar için endişeleniyorum. Yaklaşık 30 milyar ruble tutarında vatandaşlarımıza toplam yükümlülüklerimiz var. Söz konusu yaklaşık bir milyon Rus vatandaşı” şeklinde konuştu.

Türkiye ile uçuşlar koronavirüs salgını nedeniyle 15 Nisan’dan bu yana askıya alındı. 31 Mayıs’ta Rusya koronavirüsle mücadele merkezi, uçuşların askıya alınmasının 21 Haziran’a kadar uzatıldığını bildirmişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha