Sürekli saldırıya uğrayan otelden ilginç çözüm!

Sürekli saldırıya uğrayan otelden ilginç çözüm!
27 Temmuz 2020, 10:13
Antalya Kemer'de pandemi nedeniyle bir süredir kapalı olan 4 yıldızlı otele 6 kişilik grup taş ve tahrayla saldırdı. Otelin eski işletmecileri tarafından sürekli gerçekleştirilen saldırıların ardından otel yönetimi ilginç bir çözüm buldu.

Olay, geçtiğimiz günlerde Kemer'e bağlı Beldibi Mahallesi'ndeki 4 yıldızlı bir otelde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, pandemi nedeniyle kapalı olan 300 kişi kapasiteli 60 çalışanının bulunduğu otele bir grup gelerek taşlı ve tahralı saldırıda bulundu. Kapıların camlarını kıran şahıslar, içerideki bazı çalışanları da dışarıya çıkardı. Olayla ilgili otel yönetimi suç duyurusunda bulundu.

Otelin eski işletmecileri defalarca saldırdı ama...

İşletmenin avukatı Oğuz Han, söz konusu otelin eski işletmecilerinin farklı tarihlerde de otele gelerek saldırılar gerçekleştirdiğini söyledi. * Müvekkilinin 2011 yılında kesinleşen ihaleyle otelin mülkiyetini aldığını belirten Han, " Daha önceki işletmeciler farklı zamanlarda buraya gelerek kapı, pencere kırarak içeri girip, personeli darp ettiler. Tehdit ederek, hürriyetlerinden yoksun bıraktılar. Personeli zorla otel dışına çıkartıp, işletme hakkının bir şekilde kendilerine ait olduğunu dikte etmeye çalışıyorlar. Şahıslar eylemlerini ısrarla sürdürüyor." diye konuştu.

Çalışanlar için panik odası yaptı

Şu ana kadar 6 farklı tarihte şüphelilerin benzer eylemlerinin olduğunu belirten Han, " Ama maalesef adli bir yaptırıma maruz kalmadılar. Karakola gidip ifadeleri alındı, şahıslar serbest kaldı. Kimliği tespit edilemeyen ve yakalanamayan şüpheliler var. Hal böyle olunca müvekkilim bir panik odası yaptı. Artık saldırı anında personel kendini bu odaya kilitleyerek güvenliğini sağlamaya çalışacak” ifadelerini kullandı.

Etiketler:Antalya otel Kemer
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha