HIKVISION

Shaza Hotels Türkiye’ye geliyor…

Shaza Hotels Türkiye’ye geliyor…
14 Ocak 2020, 17:10
Kempinski’nin İpek Yolu ve Ortadoğu kültüründen ilham alan markası Shaza Hotels, Türkiye pazarına girmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Kempinski Grubu’nun Shaza Hotels markası Türkiye’ye giriyor. İlhamını İpek Yolunun yeni ve modern 5 yıldızlı kervansaraylarından alan markanın Türkiye Direktörlüğünü deneyimli turizmci Eyüp Babür yapıyor.

İlk otelini 2011 yılında açan ve Ortadoğu bölgesinde yaygın bir portföye sahip olan Shaza Hotels, Türkiye ve BDT ülkelerinde açacağı oteller için yatırımcılarla görüşmelere başladı.

Shaza Hotels hakkında

Kempinski otelleri düzeyinde “5 yıldızlı” deluxe standartlarına sahip Shaza otellerinin, Kempinski’den farklı olarak yine aynı konseptte, “Mysk” isimli 4 yıldızlı bir markası daha var. Shaza otelleri, 40 metrekareden başlayan büyük odalarıyla, Mysk ise modern ve sade tasarıma sahip 30 metrekarelik odalarıyla dikkat çekiyor.

Genel merkezi Dubai’de bulunan markanın ilk 5 yıldızlı oteli 2011 yılında Medine’de açıldı. Upscale 4 yıldızlı markası Mysk ise 2013’de doğdu. Bugün grubun portföyünde, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Oman, Katar ve Kuveyt’te olmak üzere 7’si faal, toplam 14 oteli bulunuyor. Bunların altısı Shaza, sekizi de Mysk markasıyla faaliyet gösteriyor.

Markanın portföyünde şehir otellerinin yanında resort, hotel apartments ve lüks çadır ve lodge’lar da yer alıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha