Sezon ortasında otel yıkımına tepki!

Sezon ortasında otel yıkımına tepki!
25 Haziran 2022, 12:12
Alanya'da sezon ortasında otel yıkımına diğer otellerden de tepki geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı her sene olduğu gibi bu sene de 15 Mayıs 15 Ekim arası tüm turistik bölgelerde olduğu gibi Alanya’da da ‘turizm faaliyetlerinin olumsuz etkilenmemesi’ için inşaat yasağı getirilmişti.

Alanya’nın Kızlarpınarı Mahallesi Meteoroloji Sokak’ta bulunan bir otelin yasağa rağmen sezonun ortasında yıkılacak olması tepkilere neden oldu. Turizm sezonunun zaten kötü gittiğini belirten bölgede bulunan diğer otel işletmecileri olası yıkımla birlikte turizmin kötü etkileneceğini söylediler.

Bölgedeki otel sahiplerinden Fatma Üstün, “Turizm sezonu bu yıl zaten kötü gidiyor. Sezonunun ortasında otelin yıkılmasını istemiyoruz. Turistler buraya yurtdışından dinlenmeye geliyor. Bu durum hem otellerimizde kalan turistleri hem de bizleri çok mağdur edecek” ifadelerini kullandı.(Yeni Alanya)

Yorumlar
Vatandaş
28 Haziran 2022, Salı 12:01
Yıkılacak otelin sahibi değil başka otelin sahibi açıklama yapmış milyonları kazanmakla ne alakası var.Mühürle oteli sezon sonunda yık. Kendin istermisin tatile gitsen yanında inşaat gürültüsü.Bunun eski Türkiye yeni Türkiye ile ne alakası var.
Hakan
27 Haziran 2022, Pazartesi 10:27
Zaten Türkler hep ikinci planda oteller olmasada olur bence. Suriyelisi afganı derken tatil yaptığımızda yok.
Misafir
27 Haziran 2022, Pazartesi 09:33
Yasalar çıkarılır fakat uygulamaya gelince iş degisir, Herseyin sonun da rant vardir
A Arslan Denizli
26 Haziran 2022, Pazar 12:32
Yikilmasinda siz kaçak yapılarla milyonları kazanın öylemi o arzuladığımız Türkiye yooooookkk artık .
Shorlander
26 Haziran 2022, Pazar 07:13
Ne alakası var yasak olmasına rağmen adam harıl harıl kacak inşaat yapıyor bu işin sezon ile ne alası var adam kacak insaat yapicak sezonda parasını kat kat cikartacak devlet elini kolunu baglayacak
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha