Sezon Haziran'a sarktı!

Sezon Haziran'a sarktı!
01 Nisan 2021, 12:29
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu Ramazan Bayramı öncesi büyük bir turizm hareketi beklemediğini söyledi.

Haziran'da Avrupa'yla açılacak

İlk planlamalarının Nisan ayında turizm sezonunun açılacağı yönünde olduğunu belirten Kavaloğlu " Gerek dünyadaki konjonktürü gerekse Türkiye’deki vaka sayılarının artması sebebi ile Nisan ayında otellerin açılmayacağını söylemiştim. Esas şimdi Haziran ayından önce başlatabilmek için özellikle Ramazan Bayramı süresince başlatabilmek için bir çabamız var. Bunun için bir çaba göstereceğiz. Ben Ramazan Bayramı öncesinde BDT ülkeleri ve iç pazar dışında çok büyük bir turizm hareketi beklemiyorum. Bayram sonrasında da Haziran ayı itibari ile Avrupa’nın açılacağına özellikle İngiltere ve Almanya’nın açılacağını düşünüyorum. Dolayısıyla bu sezonu kötünün iyisi olarak, 2020’ye kıyasla daha iyi atlatacağımızı ama 2021’de finansal anlamda biraz daha zorlanacağımızı söyleyebilirim” dedi.

Talep sırasına göre ülkeleri sıralayan Kavaloğlu, “Esas ana pazarımız Avrupa ve Birleşik Devletler topluluğu şu an Rusya 1 numara, 2 numara İngiltere olabilir, 3 numara Almanya olabilir ama Almanya ile ilgili bazı engellemeler kalkarsa Almanya tabi ki kendi yerini doldurur. Rusya’dan sonra Almanya ikinci pazar, İngiltere üçüncü pazar olur, Ukrayna dördüncü pazar olur” ifadelerini kullandı.

Kavaloğlu, Antalya’nın pandemi sonrası dünya genelinde 1 numaralı olacağını ve 2021 yılının sıçrama yılı olmayacağını da dile getirdi.

Yorumlar
Ulviye yanbak
01 Nisan 2021, Perşembe 09:51
Ben ocak ayının 5 de ingiltereye geldim evime gidecem gidemiyom türkiyede yaşıyorum ramazandan önce lütfen evime gönderin yalvarıyorum allahrızası için yadım edin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha