HIKVISION

Rusya Ulaştırma Bakanı Ditrih: Şu an için söz konusu değil

Rusya Ulaştırma Bakanı Ditrih: Şu an için söz konusu değil
30 Haziran 2020, 15:38
Türkiye ile Rusya arasında uçuşların ne zaman başlayacağı konusu tartışılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bir açıklamada Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih'den geldi.

Türkiye, Rusya ile uçuşların 15 Temmuz'da başlaması için yoğun görüşmeler yürütüyor. Rusya ise konuyla ilgili net bir tarih belirlemedi.

Türkiye ile uçuşların ne zaman başlayacağına yönelik soru Rusya Ulaştırma Bakanı Yevgeniy Ditrih'e de yöneltildi.

Ditrih, Türkiye'yle karşılıklı uçak seferlerinin 15 Temmuz’da yeniden başlatılması yönündeki teklifini değerlendirme aşamasında olduklarını ifade etti.

Nihai karara varamadık

Ditrih, Türkiye’nin ticari uçuşların yeniden başlatılması telifi konusunda hâlâ nihai bir karara varmadıklarını belirtti.

Ankara’nın, uçuşların 15 Temmuz’da başlatılması teklifi hakkında Rusya’nın ne düşündüğü sorusu karşısında Ditrih, “Bu konuyu düşünüyoruz” dedi.

Rusya ile Türkiye arasındaki ticari uçuşlar, koronavirüs pandemisi nedeniyle neredeyse üç aydır yapılamıyor.

15 Temmuz'da başlatılması şu an için söz konusu değil

Rus Ulaştırma Bakanı bir başka soru üstüne ise şunları söyledi: “Türkiye ile havayolu ulaşımının 15 Temmuz’da yeniden başlatılması (şu an için) söz konusu değil. Evet, Türk hükümetinin bu tarihi içeren teklifinden haberimiz var. Bunu dikkate aldık. Fakat havayolu ulaşımının başlaması salgının durumuna bağlı olacak.”

Sputnik'te yer alan habere göre Ditrih şöyle devam etti: “Rusya’da iç hat uçuşlarının başlayabilmesi için, her şeyden önce bunun Kovid-19’un yayılımı bakımından ne derece güvenli olacağını değerlendirmemiz gerektiğini defalarca söylemiştim. Yani, dış hat uçuşlarının ya da belli bir ülkeye yapılacak uçuşların hangi tarihte başlayacağını söylemek için henüz erken.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha