Rusya'nın kalbindeki havalimanı tüm uçuşları askıya aldı

Rusya'nın kalbindeki havalimanı tüm uçuşları askıya aldı
31 Ağustos 2023, 10:22
Rusya'nın başkenti Moskova'nın 3 büyük havalimanından biri olan Vnukovo Havalimanı bu sabah saatlerinde uçuşlara kapatıldı.

Moskova Vnukovo Havalimanı, havalimanı uçuş güvenliği merkezinin kontrolü dışındaki nedenlerden dolayı, sabah 05.21 itibariyle uçakların iniş ve kalkışlarına kısıtlamalar getirildiğini duyurdu.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin Telegram kanalından yaptığı açıklamada, Rusya’nın başkentine doğru uçan bir insansız hava aracının (İHA) Moskova yakınlarındaki Voskresensky bölgesinde imha edildiğini bildirirken, Vnukovo’nın bu nedenle hava sahasının kapatıldığı vurgulandı.

Sabah saatlerinde Vnukovo, Domodedovo ve Sheremetyevo havalimanlarında gecikmeli uçuş sayısı 60’a çıkarken, Vnukovo Havalimanı Basın Servisi tarafından paylaşılan bilgide, havaalanının kontrolü dışındaki nedenlerden ötürü, Vnukovo’da uçakların kabulü ve kalkışlarına geçici kısıtlamalar getirildiği, güvenlik nedeniyle 05.21’den itibaren uçuşların bir kısmı diğer havalimanlarına yönlendirildiği ifade edildi.

Havalimanının normal çalışma koşullarına ne zaman döneceği ise belirtilmedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha