Rusya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması!

Rusya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması!
09 Haziran 2021, 17:42
Rusya Dışişleri Bakanlığı Türkiye uçuşlarıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Rusya ve Türkiye dışişleri bakanlık yetkililerinin, yaptıkları görüşmelerde, pandemi nedeniyle ülkeleri arasında durdurulan uçuşların, durum normale dönünce yeniden başlatılmasının çok önemli olduğunu kaydettikleri belirtildi.

Türk Dışişleri Bakan Yardımcısı bugün Rusya'da temaslarda bulundu

Açıklamada, Rusya ve Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla yaptığı istişareler sırasında, Kovid-19 ile durum normalleşirken ülkeler arasında yakın çalışma temaslarını ve tam ölçekli hava iletişimini sürdürmenin önemini vurguladı.

Salı günü Moskova'nın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın ziyaretinde Rusya-Türkiye dışişleri bakanlıkları arasındaki istişarelere ev sahipliği yaptığı bildirildi. Rusya tarafında, istişarelere Rusya Federasyonu Dışişleri Bakan Yardımcıları Sergei Verşinin, Aleksander Grushko ve Anrey Rudenko katıldı.

Hava iletişiminin normalleşmesinin önemi üzerinde anlaştılar

Bakanlık açıklamasında, "İstişarelerdeki katılımcılar, sıhhi ve epidemiyolojik durum normalleşirken, Rus-Türk siyasi diyaloğunun yüksek dinamiklerini sürdürmenin, ilgili departmanlar arasındaki yakın çalışma temaslara devam etmenin ve Rusya ile Türkiye arasında hava iletişiminin normalleşmesinin önemi üzerinde anlaştılar."

Taraflar, ikili ilişkilerin tüm boyutlarını tartışmaya devam etme konusunda anlaştılar.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, "Rus Sputnik V aşısının Türkiye'de ortak üretiminin kurulması da dahil olmak üzere, koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasının sonuçlarıyla mücadele alanında işbirliğinin geliştirilmesi özellikle önemlidir" dedi. (Sputnik, RİA

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha