Rusya'da yaz tatil fiyatlarının en çok arttığı bölge!

Rusya'da yaz tatil fiyatlarının en çok arttığı bölge!
14 Nisan 2023, 09:10
Rusya'da iç turizme yönelen turistler için bu yıl yaz tatili maliyetinde yüzde 50'ye varan artışlar yaşanıyor.

Ulusal Konaklama Endüstrisi Birliği Başkanı Aleksey Volkov, iç turizme yönelen turistler için bu yıl yaz tatili maliyetinin geçen yıla göre ortalama yüzde 15 arttığını bildirirken, bazı bölgelerde fiyat artışlarının yüzde 50’ye çıktığının altını çizdi.

Soçi'de yaz tatili fiyatları yüzde 50 arttı

Horeca Fest 2023 konaklama forumunda gazetecilere konuşan Volkov, Ukrayna ile yaşanan gerilim nedeniyle Kırım’daki yaz tatili fiyatlarının yaklaşık yüzde 30 düştüğünü belirtirken, “Turistlerin Kırım talepleri, diğer destinasyonlara yönelirken fiyatların da artmasına neden oldu. Soçi’de bu yaz dağ ve deniz tatillerinin fiyatları geçen yaza göre yüzde 50 artış gösterdi. Moskova ve St. Petersburg’da konaklama maliyetleri de yüzde 10-15 arttı” diye konuştu.

Dağıstan hariç Kuzey Kafkasya’da aynı fiyat seviyesinin korunabildiğine değinen uzman, fiyatların yüzde 30 düştüğü Kırım’da otellerin yüksek doluluğu korumak için indirim yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Volkov, son iki yıldır Dağıstan’ın deniz kenarında dinlenmek isteyen turistler için en popüler yerlerden biri haline geldiğine vurgu yaparken, toplam oda sayısının yüzde 90’a kadarının dolu olduğunu, ancak burada hizmet seviyesinin yeterince gelişmediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha