Rusya'da rekor artış beklentisi!

Rusya'da rekor artış beklentisi!
28 Eylül 2020, 11:50
Rusya Tur Operatörleri Birliği sonhabarda Rus tatil beldelerine daha fazla turist beklendiğini açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), sonbaharda yurt içi tatil beldelerine gelen turist sayısının geçen yılki rakamları yüzde 20-30 aşacağını belirtti. Bununla birlikte, Kovid-19 vakalarındaki artışın bu beklentinin gerçekleşmesini engelleyebileceği ifade edildi.

Rekor artış beklentisi

ATOR Başkan Yardımcısı İlya Umanskiy yaptığı açıklamada “Sonbaharda talepte geçen yıla göre bir artış, hatta bu rekor seviyede bir artış bekliyoruz. Bu artışın yüzde 20-30 olmasını tahmin ediyoruz. Artışın temel nedeni şüphesiz kapalı sınırlardır” ifadelerine yer verdi.

İlya Umanskiy son günlerdeki koronavirüs vakalarındaki artışı göz önüne alarak “Pandemi nedeniyle, durum belirsizliğini koruyor. Şimdiye kadar, turizm sektörü yeni kısıtlayıcı önlemlerin alınmasını beklemiyor, ancak göz ardı etmiyor. Vaka artışının sektörü etkilemeyeceğini ve büyük ölçekli kısıtlamalar olmayacağını umuyoruz. Ancak hiçbir şey göz ardı edilemez. Önümüzdeki ay bu açıdan belirleyici olacak” şeklinde konuştu.

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm, Kırım ve Kuban’daki tatil köyleri gibi yerlerde rezervasyon hacminin yüzde 70-80’i aştığını bildirdi. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha