Rusya’da 'her şey dahil' sisteminin standartları belirlendi

Rusya’da 'her şey dahil' sisteminin standartları belirlendi
01 Temmuz 2023, 11:55
Rusya otellerinde "her şey dahil" ve "ultra her şey dahil" standartları 30 Haziran’dan itibaren yürürlüğe girdi.

Rusya'da standartlardan sorumlu devlet ajansı Rosstandart, otellerde "her şey dahil" ve "ultra her şey dahil" standartlarının 30 Haziran’dan itibaren yürürlüğe girdiğini açıkladı. Otellerin sisteme dahil olması gönüllülük temelinde gerçekleşecek.

Standartlarda her şey dahil ile ultra her şey dahil sistemi arasındaki temel farklardan biri sınırsız alkol servisiyle ilgili. Her şey dahil standardı sınırsız yerli içki, ultra her şey dahil ise ilaveten en az beş ithal sert içki ve en az yedi sert içkili kokteyl servis edilmesini öngörüyor.

Tass ajansına konuşan Ulusal Konuk Ağırlama Endüstrisi Birliği Başkanı Aleksey Volkov, ülkedeki otellerin yüzde 15'lik bölümünün bu standartlara uygun servis verebileceğini söyledi.

Konuyu haberleştiren Business FM'e konuşan sektörel uzmanlar ise standartların uygulanabilmesi için ülkede yeteri kadar alkol olup olmadığı sorusunu masaya yatırıyor.

Rusya Restoran ve Otel İşletmecileri Federasyonu Başkan Yardımcısı Vadim Prasov da sınırsız içki servis edebilecek altyapıya sahip otel sayısının 200-300 arasında olduğu görüşünde.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha