Rusya'da en ucuz Türkiye turu hangi şehirden?

Rusya'da en ucuz Türkiye turu hangi şehirden?
02 Temmuz 2021, 08:27
Rusların hangi şehirden Türkiye'ye yönelik turları daha ucuz alabildiği belli oldu.

Rusya’nın Nizhny Novgorod şehrinden kalkışlı Türkiye ve diğer yurtdışı destinasyonlarına tur paketlerinin maliyetinin Moskova ve diğer büyük şehirlerden kalkışlı turlardan daha ucuz olduğu bildirildi.

Tur paketlerinde oluşan bu durum hakkında konuşan seyahat acentesi Mozhayka.ru temsilcisi Anna Bagirova, daha önce özellikle pandemi öncesinde Moskova kalkışlı turların her zaman daha ucuz olduğuna işaret ederken, daha önce başkentten kalkan seferlerin bölgelere göre on kat daha fazla olduğunu vurguladı.

“Moskova’dan Türkiye’ye günde 20’ye kadar uçak seferi yapılırdı. Öte yandan en iyi ihtimalle en fazla 2 uçak seferi Nizhny Novgorod’dan yapılırdı. Bazı Moskova kalkışlı tur uçakları dolmayınca daha ucuza satılabilirken Nizhny Novgorod kalkışlı uçaklar hep doluydu” diyen Bagirova, bu yüzden daha önce bu şehirden hiç ucuz tur olmadığını belirtti.

Uzmanlar, bu durumun tersine dönmesinin sebebini, Türkiye’nin açılmasından sonra bölgelerdeki tur operatörlerinin henüz uçuşlarında istedikleri doluluk oranına ulaşamamasına bağlarken, Nizhny Novgorod gibi bölgelerden kalkışlı turların bu şekilde daha ucuza geldiğini belirtti.

Şu an Rusya’da Moskova kalkışlı Türkiye turlarına yüklenildiğini vurgulayan uzmanlar, bu durumun geçici olacağını, bölgelerin de giderek Türkiye uçak seferlerini artıracağını sözlerine ekledi.

Bagirova, diğer büyük şehirler hakkında yaptığı açıklamada, St. Petersburg ve Ekaterinburg’daki turların ucuz olmadığının altını çizerken, Türkiye’ye bu şehirlerden uçuş mesafesinin daha uzun olduğunu, aynı zamanda büyük taleplerin ve nüfusun ödeme gücünün de farklı bölgelerde farklı tur fiyatlarına neden olduğunu söyledi.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha