Rusların Türkiye'ye girişleriyle ilgili önemli karar!

Rusların Türkiye'ye girişleriyle ilgili önemli karar!
17 Eylül 2021, 08:14
Hangi Rus aşısını yaptıranların Türkiye'ye sorunsuz girebileceklerine dair tartışmalar Rusya'da devam ederken, Türkiye Sağlık Bakanlığı temsilcisi, Rus RIA Novosti'ye verdiği demeçte konuya açıklık getirdi.

Hangi Rus aşısını yaptıranların Türkiye'ye sorunsuz girebileceklerine dair tartışmalar Rusya'da devam ederken, Türkiye Sağlık Bakanlığı temsilcisinin Rus RIA Novosti'ye verdiği demeçte konuya açıklık getirdi.

Sadece Sputnik V aşısı yaptıranlar PCR testi olmadan Türkiye'ye girebilecek

Yetkilinin "Türkiye'ye gelen Ruslardan sadece Sputnik V aşısı yaptırmış olanların PCR testine gerek olmadan giriş yapabileceklerini teyit ettiği" bildirildi.

3 Rus aşısı testsiz giriş için geçerli sayılmayacak

Habere göre Türk yetkili, “Türkiye'ye girişte, sadece acil kullanım için DSÖ veya ülkemiz tarafından onaylanmış aşı belgelerini kabul etmektedir. Rus aşılarından yalnızca Sputnik V Türkiye'de böyle bir onay aldı. CoviVac, EpiVacCorona ve Sputnik Light ile aşı sertifikaları Türk makamları tarafından testsiz giriş için yeterli ve geçerli sayılmayacaktır" dedi.

Daha önce tur operatörleri , Rusların Türkiye'ye giriş şartlarının değiştiğini bildirmişti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR da, “Türkiye İçişleri Bakanlığı genelgesi, Dünya Sağlık Örgütü veya Türkiye tarafından acil kullanım için onaylanmış en az iki doz (veya bir doz Johnson & Johnson aşısı) aşı almış olan yabancıların PCR testinden muaf tutulduğunu söylüyor" açıklaması yapmıştı. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha