Rusların Türkiye ilgisi sonbaharda da devam edecek

Rusların Türkiye ilgisi sonbaharda da devam edecek
15 Ağustos 2018, 00:59
Rusya pazarındaki Türkiye satışları sonbaharda da yüzleri güldürüyor. Tur operatörleri ağustos ve eylül aylarında rekorlar kırılacağını, rezervasyon derinliğinin ise kasım ayına kadar uzadığını dile getiriyor.

Rusların Türkiye ilgisi sonbaharda da devam ediyor. Sezon sonuna doğru indirim beklentisine girerek tatillerini erteleyen Rus tatilciler, eylül ayında rezervasyonlarını yapmaya başladı.

Trend, ertelenmiş talebin harekete geçmesiyle sezon sonuna kadar Türkiye'ye yönelik talebin devam edeceği öngörüsünde bulunan tur operatörlerini haklı çıkardı.

Dünya kupası sonrası satışlar arttı

Tur operatörleri, Dünya Kupası sonrası satışlarda, dönemsel ortalamalara göre, yüzde 15 ile 25 artış yaşandığını bildirdi.

Ertelenmiş talebin beklenen oranda gerçekleştiğini açıklayan Intourist Operasyon Müdürü Sergei Tolchin, Türkiye turlarının haziran ayından daha iyi bir performans gösterdiğini söyledi.

Uçuş planlarının da iyi planlandığına değinen Tolchin, bu sayede Ağustos ve Eylül aylarında Antalya ve Dalaman'a inen turist sayısında rekorlar gerçekleşeceğini açıkladı.

Anex Tour, Pegas Touristik ve TUI Rusya da Ağustos ve Eylül için benzer yönde tahminler açıklıyor. Hatta TUI, talep yoğunluğundan dolayı ağustos-eylül döneminde bölgedeki popüler otellerin oda sayısında yetersizliklerin hissedilmeye başladığını duyurdu. Diğer yandan tur operatörleri rezervasyonlardaki derinliğin 2018'in Kasım ayına kadar ulaştığını açıkladılar.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha