Rusların tatillere bakış açısı değişti

Rusların tatillere bakış açısı değişti
17 Mayıs 2021, 09:01
Pandemi ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Rusya’da da değişen alışkanlıklar Rusların tatil tercihlerine de yansıdı.

Seyahat servisi Tutu.ru tarafından yapılan anketin sonuçları, katılımcıların üçte birinden fazlasının (yüzde 35) pandemi korkusu yüzünden hiçbir yere seyahat etmeyi düşünmediğini gösterdi.

Katılımcıların yüzde 12’si, seyahat faaliyetlerini minimuma indirdiğine işaret ederken sadece acil ihtiyaç duyulduğunda veya iş nedeniyle seyahat ettiğini ifade etti.

Rus turistlerin en az yüzde 6’sının gezmeyi planladıkları destinasyonlardaki epidemiyolojik durumu takip ettiği anlaşılan Tutu.ru anketinde, bu orandaki tatilcilerin en az vaka sayısının olduğu yerlere seyahat etmeye çalıştıkları da gözlemlendi.

Ankete katılanların yüzde 11’i aktif olarak seyahat ederken, güvenlik önlemlerini de dikkatle takip ediyor. Gezdikleri yerlerde sağlık tedbirlerine uyan Rus tatilciler, sürekli maske taktığını ve dezenfektan kullandığını belirtti.

Rusların tatile bakış açısının incelendiği bu ankette son olarak, katılımcıların yüzde 36’sının pandemiden önceolduğu gibi şimdi de sakin bir şekilde seyahat ettikleri kaydedildi.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha