Rusların Kasım'da İstanbul taleplerinde büyük düşüş!

Rusların Kasım'da İstanbul taleplerinde büyük düşüş!
09 Kasım 2022, 09:09
Rusların Kasım tatillerinde geçen yıla göre uçak bilet taleplerinde önemli değişim yaşandı.

Rusya’nın dev çevrimiçi seyahat ve bilet rezervasyon hizmeti OneTwoTrip tarafından yapılan incelemeler, Rusların kasım tatillerinde İstanbul’a uçak bileti talebinin 2021 yılının aynı dönemine göre neredeyse üç kat azaldığını ortaya çıkardı.

Öte yandan Rus turistlerin bu dönemde Dubai’ye uçak bileti talebinin üç kat arttığını bulan şirket uzmanları, Rusların seyahat taleplerinin keskin bir şekilde düştüğü İstanbul’un yine de tüm uluslararası destinasyonlar için yapılan bilet rezervasyonlarında yüzde 11’lik payla lider olduğunun da altını çizdi.

Dubai ise bilet rezervasyon ve satışlarda yüzde 10,6 ile İstanbul’un ardından ikinci sırada yer alırken, Rusların bu yöne taleplerinin 2021 yılına kıyasla üç kattan fazla arttığına dikkat çekti.

Ayrıca Kasım tatillerinde Erivan, Almatı (Kazakistan) ve Astana’ya uçuşların büyük talep gördüğü kaydedilirken, OneTwoTrip verilerine göre Erivan’a uçak bileti talebi yıl içinde yüzde 30 azalırken, Almatı’ya taleplerde 3,5 kat artış gözlemlendi.

Hizmete göre Rus turistlerin yüzde 84’ü kasım tatillerinde iç hat bileti satın alırken, iç hat bilet satışlarında en büyük paya toplam satışların yüzde 33’üne sahip olan başkent Moskova sahip oldu.

Moskova’yı yüzde 14,3’lük payla St. Petersburg ve yüzde 8,1’lik payla Soçi izlerken, ilk üçü Kazan, Mineralnye Vody, Ekaterinburg, Kaliningrad, Mahaçkale, Samara ve Ufa takip etti. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha