Rusların gözdesi Kemer'deki son durumu anlattı

Rusların gözdesi Kemer'deki son durumu anlattı
31 Mayıs 2022, 12:34
Rus ve Ukraynalıların gözde turizm merkezi Antalya Kemer'de, iki ülke arasındaki savaş nedeniyle zor günler geçiriliyor.

Rus ve Ukraynalılar'ın gözde turizm merkezi Antalya Kemer'de, iki ülke arasındaki savaş nedeniyle zor günler geçiriliyor. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu son durumu Sözcü Yazarı Saygı Öztürk'e açıkladı. Topaloğlu, ilçelerine gelen turistlerin yüzde 70'ini Rus ve Ukraynalılar oluştururken, savaş nedeniyle turizmde büyük boşluk yaşandığını söyledi.

Yolculuk 3 saatten 6 saate çıktı

Zenginlerin Moskova- Soçi-İstanbul- Antalya hattını kullanarak geldiğini belirten Başkan, Ukrayna hava sahasının kapalı olması nedeniyle uçak yolculuğunun 3 saatten 6 saate çıktığını belirtti.

Avrupa ülkeleriyle çalışan otelciler için sıkıntı yok ama...

Kemer bölgesinde doluluk oranının yüzde 40-50 civarında olduğunu anlatan Necati Topaloğlu, şunları söyledi: “Avrupa ülkeleriyle çalışan otelciler için bir sıkıntı yok. Şu anda otellerde en çok İngiliz, Alman, Hollanda, Danimarka, Polonya, Litvanya ve Estonya'dan gelen turist var. Bu yıl 3 milyon bekliyoruz. Üç şirketin uçakları leasingli olduğundan uçuramıyorlar. İkinci banttaki otellerin kişi başı geceliği 20 Euro, birinci battaki otellerin fiyatı da 50 ile 200 dolar arasında değişiyor.”

Müzik yasağının 01.00'e çıkarılmasının yetmediğini kaydeden Topaloğlu, “Maske- mesafe bitti, müzik yasağı devem ediyor. Açılış- kapanış saati 04.00'a kadardı. İki yıldır mağduriyet yaşanıyor. Buna çözüm bulunması lazım. Eğlenmek için gelenler, parasını harcayamadan geri dönüyor” dedi.

Türk Hava Yollarına (THY) Rusya'nın haftalık 349 uçuş izni verildiğini ve bunun iyi bir haber olduğunu kaydeden Topaloğlu, “Ukrayna'nın zenginleri son model araçlarla Kemer'e geldiler. Hem konut, hem de kira fiyatını belki de 10 katına çıktı. Memur ve işçinin Kemer'de oturacağı yer yok” diye konuştu.

Yorumlar
Ahmet terekli
02 Haziran 2022, Perşembe 11:04
Belediyede oturmakla cozulmez dedin sorunlar 15000 tl istiyor ev sahipleri kiraya belediye olarak ne yapmayı dusunuyon
Ramazan Sivri
02 Haziran 2022, Perşembe 09:28
Sayın başkanımızdan Açgözlü İşletmeleri ceza yağdırmasını istiyoruz
Zana
01 Haziran 2022, Çarşamba 02:12
Herşeye çözüm varsa bu kiralara da çözüm bulun. Biraz da halkına önem verilse. Mesele benim eşim askari ücret alıyor, ev arıyoruz ama maşallah beş binden aşağısı ev yok, nasıl olacak ölelim mı biz.
Hamit baygutalp
01 Haziran 2022, Çarşamba 01:57
Sayın başkanım belidiye olarak elimizden ne geliyorsa kemere müşteri yi getirme kolaylığı ve farklı yollarını deneminin elzem olduğunu Bir esnaf olarak belirtmek istiyorum.....!" Mesela ne yapabiliriz"..…!.?
Emir güllü
31 Mayıs 2022, Salı 09:11
Başkanın Kendisi ne katmış ki kemere Oğluna truzim çok iyi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha