Rusları tatilde en çok ne endişelendiriyor?

Rusları tatilde en çok ne endişelendiriyor?
20 Ağustos 2021, 13:33
Rusya’nın en büyük çevrimiçi tur operatörlerinden Tutu.ru anket sonuçları, Rus turistlerin tatilleri sırasında kendilerini en çok neyin endişelendirdiği gösterdi.

Tur operatörünün 1700 kişinin katılımıyla düzenlediği anketin sonuçlarına göre, Rus turistlerin yüzde 31’i tatil kaygılarının en yaygın nedeninin tüm masrafları karşılayacak kadar para olup olmadığı endişesi olduğunu açıkladı.

Tatile gideceği yerdeki kötü hava koşulları Rusların yüzde 15’ini endişelendirirken, katılımcıların yüzde 14’ü ise en çok evcil hayvanları için endişelendiğini işaret etti.

Rus tatilcilerin yüzde 9’u uçuşlarını kaçırmaktan korkarken, yüzde 7’si gideceği oteli beğenmeyeceklerinden endişe duyduğunu, aynı orandaki katılımcıların ise gideceği destinasyonda görülmesi gereken yerlerin tamamını göremeyeceğinden endişelendiğini vurguladı.

Tutu.ru anketine katılan Rusların yüzde 6’sı kedilerine ait önemli evrak veya eşyasını kaybetme korkusu yaşadığını iletirken, katılımcıların yüzde 3’ü tatilde şişmanlayacağından dolayı endişe duyduğunu itiraf etti.

Temmuz ayında çevrimiçi seyahat acentesi Tutu.ru tarafından yapılan anketin sonuçları, salgının Rusların tatil tercihlerini nasıl etkilediğini göstermişti.

Ankette bu yıl Rusların yüzde 18’i salgın nedeniyle yurtdışı tatilini iptal ederek yurtiçindeki tatil seçeneklerine yöneldiği kaydedilmiş, katılımcıların yüzde 12’sinin ise salgına rağmen bu yıl yurtdışına gitmeyi planladığı ifade edilmişti.

Tutu.ru anket sonuçları, Rusların yüzde 48’inin yurtdışına gitmeyi planlamadığı gibi yurt içinde tatil yapmayı düşünmediğini gösterirken, öte yandan yurtdışına 2018 ve 2019 yıllarında en az bir kez gittiğini ifade eden katılımcıların oranlarının bu yıl üç kat daha fazla yurtdışı seyahati yaptığını kaydetti.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha