Ruslara Mısır ve Türkiye tatillerinde 'fiyat artışı' uyarısı!

Ruslara Mısır ve Türkiye tatillerinde 'fiyat artışı' uyarısı!
12 Ocak 2023, 10:49
Rus turistlere Mısır ve Türkiye tatilleri için fiyat artışı uyarısı geldi.

Rusya’nın en büyük seyahat acentelerinden Travelata.ru, kış sezonunda Rusların geleneksel olarak büyük ilgi gösterdiği Mısır tatillerinin ortalama maliyetinin yüzde 20 arttığı konusunda uyardı.

Ocak ayının ikinci yarısı için Mısır tur paketlerinde ortalama maliyetin 93 bin 400 rubleye yükseldiğini vurgulayan Travelata uzmanları, bu rakamların aralık ayının ilk yarısına göre yüzde 20,7 daha fazla olduğunun altını çizerken, Kommersant gazetesine konuşan bir diğer çevrimiçi seyahat acentesi Sletat.ru’nun genel müdürü Evgeny Danilovich, ocak ayında Mısır’da bir tatilin ortalama maliyetinin aralık ayına göre yüzde 40 daha yüksek olarak 119 bin 700 rubleye çıktığını aktardı.

Intourist tur şirketinin temsilcisi Daria Domostroeva da bu yıl Mısır’a yeni yıl sonrası döneme özgü ucuz tur satışı yapılmadığına değinirken, Aralık 2022’de tur operatörlerinin büyük arz hacmi nedeniyle tur fiyatlarını günlük olarak ayarlamak zorunda kaldığını kaydetti.

Kommersant, ayrıca, taşıyıcıların bir kısmının Mısır seferlerini sona erdirmesi nedeniyle bağımsız gezginlerin de fiyat artışlarını hissettiklerini yazarken, uzmanlar, yakın gelecekte Türk tatil beldelerinde de fiyat artışı yaşanacağı konusunda uyarıyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türk otellerinin aralık ayı ortası itibariyle 2023 yılı konaklama fiyatlarına şimdiden yeni vergi oranlarını dahil ederek zam yaptığını bildirdi. (Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha