Ruslar bahar tatilini nerede geçirecek?

Ruslar bahar tatilini nerede geçirecek?
21 Mart 2023, 08:27
Rusların bahar mevsiminde seyahat rotaları belli oldu.

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi seyahat servisi Tutu.ru ve Alfa-Bank’ın sigorta hizmeti AlfaStrakhovanie’nin ortaklaşa düzenlediği araştırmalar, Rusların yüzde 82,4 ile ezici çoğunluğunun bahar mevsiminde seyahatlerin büyük bölümünü Rusya sınırlarında planladığını ortaya çıkardı.

Araştırmalar, baharda planlanan seyahatlerde en popüler rotaların yüzde 6,3 ile Moskova-Soçi ve yüzde 4,2 ile Moskova-Mineralnye Vody güzergahları olduğunu gösterirken, bu rotaları yüzde 3,3 ile Moskova-Kaliningrad ve yüzde 2,5 ile Moskova- St. Petersburg güzergahları izledi.

Moskova’dan Soçi’ye gidiş-dönüş uçak biletlerinin ortalama maliyeti 12 bin 600 ruble olurken, başkentten Mineralnye Vody’ye gidiş dönüş uçuş biletleri ise 13 bin 800 rubleye, Kaliningrad’a uçuşlar ise 9 bin 300 rubleye mal olacak.

Moskova’dan kuzeyin başkenti St. Petersburg’a uçak seferleri ise 5 bin ruble seviyende yer aldı.

Ruslar arasında bahar ayları için en popüler havayolu rotaları arasında Moskova’dan Ekaterinburg, Kazan, Mahaçkale, Ufa, Murmansk, Çelyabinsk, Samara, Surgut, Novosibirsk ve Krasnoyarsk seferleri de rağbet görüyor.

Rus turistler bu baharda St. Petersburg’dan en çok Moskova, Soçi, Mineralnye Vody, Kazan, Kaliningrad ve Ekaterinburg’a gitmeyi planlıyor.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha