Ruslar 2022’de hangi ülkelere seyahat etmek istiyor?

Ruslar 2022’de hangi ülkelere seyahat etmek istiyor?
07 Aralık 2021, 08:28
Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi bilet satış hizmeti OneTwoTrip araştırmaları, Rusların önümüzdeki yıl hangi şehirleri ve ülkeleri ziyaret etmeyi hayal ettiğini ortaya çıkardı.

OneTwoTrip seyahat servisinin yaklaşık 4 bin yetişkin bireyle düzenlediği ankette, Rusların yüzde 85 ile ezici çoğunluğunun yurtdışına daha sık seyahat etmeyi hayal ettiği kaydedilirken, en popüler ülkeler arasında İtalya, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor.

Rusya şehirlerine gelince derecelendirmede St. Petersburg, Kaliningrad ve Irkutsk kentleri Rusların gitmeyi hayal ettiği yurtiçi destinasyonları arasında lider konumunda yer alırken, aynı zamanda ankete katılanların yalnızca yüzde 15’i ülke içinde seyahat etmeyi planlıyor.

Katılımcıların çoğunun henüz nereye ve ne zaman gidecekleri konusunda net bir anlayışa sahip olmadığı görülen ankette çalışan Rusların şimdiden sadece yüzde 17’si gelecek yılki izinleri için bilet satın alırken, yüzde 13’ü otel rezervasyonu yaptırdığını vurguladı.

Seyahatte ulaşım araçları açısından anket katılımcıları daha çok uçak yolculuğunu daha sık tercih ederken, ikinci sırada araba, üçüncü sırada ise otobüs ile yolculuk yer aldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha