Rus yetkililerin turist güvenliği için geldiği hafta üzücü kaza!

Rus yetkililerin turist güvenliği için geldiği hafta üzücü kaza!
16 Ekim 2021, 14:20
Rostourism Başkanı Zarina Doguzova geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelmiş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la Rus turistlerin trafik güvenliğiyle ilgili alınmasını istedikleri tedbirleri de konuşmuştu. Doguzova Türkiye'den ayrıldıktan bir kaç gün sonra Antalya'da üzücü bir kaza daha yaşandı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yağmur sonrası kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği midibüs, yol kenarına devrildi.

Rehber ve 7 Rus turist yaralandı

Kazada 7’si Rus turist, 1’i rehber olmak üzere 8 kişi yaralandı. Kaza, İlçeye bağlı turizm bölgesi Sorgun Mahallesi Acısu Caddesinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, otellerden Rus turistleri alarak Manavgat istikametine seyir halindeki Ali Arslan’ın kullandığı 31 ACB 886 plakalı tur midibüsü, yağmur sonrası kayganlaşan yolda virajı alamayarak şarampole devrildi.

Kazada 7’si Rus turist, 1’i rehber olmak üzere 8 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda sağlık, jandarma ve trafik ekibiyle Antalya Büyükşehir belediyesi Manavgat itfaiye birimine bağlı kurtarma ekibi sevk edildi. Devrilen otobüsten çıkarılan yaralılar, sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalelerinin ardından ambulanslarla Manavgat’ta bulunan özel hastanelere kaldırıldı.

Doguzova Bakan Ersoy'la turistlerin trafik güvenliğini de konuşmuştu

Kaza tamda Rusya Federal Turizm Ajansı Rostourism Başkanı Zarina Doguzova'nın Türkiye'ye geldiği hafta meydana geldi. Geçtiğimiz Pazartesi günü Türkiye'ye gelen Doguzova Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la Rus turistlerin güvenliği için görüşmelerde yapmıştı.

Doguzova görüşmede Rus turistlerin güvenliğiyle ilgili 3 konunun ön plana çıktığını söylemişti. Bunlar, Rus turistlerin yol ve ulaşım güvenliği, otellerdeki havuzlar dahil güvenlik önlemleri ve COVID-19 salgınıyla bağlantılı güvenlik önlemleri.

Doguzova, “ En fazla yabancı turist Türkiye'ye gidiyor. Rostourism'in görevi, Rus turistlerin Türkiye'de tatil yaparken kendilerini tamamen güvende hissetmelerini sağlamak. Üç güvenlik sorununun çözümünde de olumlu bir dinamik olduğunu görüyoruz ”diye konuşmuştu.

Transferlerde tüm turistlerin emniyet kemeri takması için kontroller sıkılaştırılsın

Doguzova, Rus ve Türk taraflarının transferlerde tüm turistlerin emniyet kemeri takması gerektiği konusunda Türkiye'nin kontrolünü sıkılaştırması gerektiği konusunda bir anlaşmaya vardı. Türkiye'de Rus turistlerin içinde olduğu araçların karıştığı kazalarda masaya yatırılmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha