Rus turistlerin Türkiye özlemi!

Rus turistlerin Türkiye özlemi!
25 Şubat 2021, 08:02
Rusya’da Yandex Travel servisinin düzenlediği anket sonuçları açıklandı.

Rusya’da Yandex Travel servisinin düzenlediği anket sonuçlarına göre, Rusların sınırlar açıldıktan sonra tatillerini geçirmeyi planladığı ülkelerin başında Türkiye geliyor.

Ankete katılanların yüzde 60’ı bu yıl içerisinde tüm sınırların açılmasını bekliyor. Katılımcıların üçte biri, sınırların açılmasından sonra turistlerin davranışlarının hiçbir şekilde değişmeyeceğine inanıyor.

Yüzde 14'ü 'Türkiye' dedi

Salgın nedeniyle kapatılan sınırların açılmasının ardından Rusların en çok gitmeyi arzu ettiği ülke yüzde 14 ile Türkiye oldu. Sıralamada ikinci sırayı Tayland ve İtalya paylaştı.

İspanya yüzde 8 ile dördüncü, Mısır yüzde 6 ile beşinci sırada yer aldı.

Sıralamayı yüzde beşlik oranla Almanya, Finlandiya ve Sırbistan-Karadağ ülkeleri takip etti.

Ankete katılanların yüzde 68’i sınırların açılmasının planlarını etkileyeceğini ifade etti. Sonuçlara göre Rusların yüzde 45' inin salgındaki durum düzelirse yurtdışına gitmeyi planladığı, yüzde 9’ unun ise salgından etkilenme riskine rağmen yurtdışına gitmeyi arzuladığı kaydedildi. Katılımcıların yüzde 20’si ise tatillerini ülke içinde geçirmeyi tercih ettikleri için sınırların açılmasının kendilerini hiçbir şekilde etkilemeyeceğini belirtti.

Anket ayrıca katılımcıların yüzde 41’inin 2020 yılında ve 2021’in başlarında Rusya’da tatil yaptığını gösterdi. Bununla birlikte katılımcıların % 4,3’ünün tur operatörleri aracılığıyla yurt içi ve yurtdışı tatillerini geçirdikleri, yüzde 4,6’sının ise tur operatörleri aracılığıyla sadece yurtdışında tatil yaptıkları kaydedildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha