Rus tur operatöründen 'Türkiye' açıklaması!

Rus tur operatöründen 'Türkiye' açıklaması!
22 Eylül 2020, 14:30
Coral Travel’ın Halkla İlişkiler Departmanı Başkanı Marina Makarkova Rusya'dan Türkiye'ye yönelik tatil talebiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rus tur operatörleri, Türkiye’ye Rusya’dan tatil talebinin sürmesi durumunda, bu yılki turizm sezonunun Aralık ayına kadar süreceğini belirtti.

Tur operatörü Coral Travel’ın Halkla İlişkiler Departmanı Başkanı Marina Makarkova, Interfax-Tourism’e yaptığı açıklamada, konuyu değerlendirdi.

Marina Makarkova “ Rusların, Türkiye’de tatiline ilgileri artıyor.Tur satışları, mevcut durumda devam ederse, sezon Aralık ayına kadar uzayabilir. “ şeklinde açıklama yaptı.

Makarkova, Türkiye’ye uçuşların yeniden başlamasının hemen ardından Rusların kafasında koronavirüsten kaynaklı soru işaretlerinin olduğunu belirtti. Ancak bu endişenin zamanla ortadan kalktığını söyleyen Makarkova “Türkiye tatilinde dönen Rusların hiçbirinde bu hastalığa rastlanmadı” dedi.

Rusya, 1 Ağustos’ta 10 Ağustos’ta Ankara, İstanbul, Antalya, Dalaman ve Bodrum’a direkt uçuşları yeniden başlatmıştı. 1 ile 15 Eylül tarihleri arasında Antalya’yı 225 bin Rus ziyaret etti.(Gazetemru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha