Rus konsolos: Biraz sabır, Kemer'e akın edecekler

Rus konsolos: Biraz sabır, Kemer'e akın edecekler
27 Mayıs 2021, 12:58
Rusya'nın Antalya Konsolosu Oleg Rogoza, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile bir araya geldi.

Ziyarette sırasında Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya ve Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz hazır bulundu.

Ziyarette konuşan Başkan Topaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Rusya ile her zaman iyi ilişkiler içerisinde olduklarını söyledi.

Topaloğlu: Rusların Kemer'e gelmek için sabırsızlandıklarını biliyoruz

Rusların Kemer'i çok sevdiğine dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “Bu sene pandemi nedeniyle Ruslar Kemer'e gelemiyor. Charter uçuşların başlamasını bekliyoruz. Rusların da Kemer'e gelmek için sabırsızlandığını biliyoruz. Rusya ile görüşmeler devam ediyor. İnşallah her şey güzel olacak.” diye konuştu.

Rogoza: İznin çıkacağını düşünüyorum, Kemer'e akın edecekler

Ziyarette konuşan Konsolos Rogoza ise Rusların Kemer'e gelmesini çok istediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bence biraz sabırlı olmak gerekiyor. Şu anda pandemi dolayısıyla Ruslar herhangi bir ülkeye tatile çıkamıyor. Charter uçuşları açık olmadığı için “Küçük Moskova” dediğimizi Kemer'e de gelemiyorlar. Charter uçuşların başlamasıyla Rusların Kemer'e akın edeceğini düşünüyorum. Şu anda sadece Türkiye değil diğer destinasyonlara da çıkış yok. Moskova'dan bir heyet gelecek ve incelemelerde bulunacak. Pandemi ile ilgili gerekli denetimlerden sonra rapor hazırlanacak ve rapora göre hareket edilecek. Rapor sonrası gerekli izinlerin verileceğini düşünüyorum. Türkiye'ye gelenler arasında Ruslar hala ilk sırada.”

Konsolos Rogoza, Türkiye'nin pandemi ile çok iyi mücadele ettiğini ve vaka sayılarının düşüşe geçmesinde önemli çalışmalar yaptığını da sözlerine ekledi.

Sarıkaya: Ruslar bir şekilde geliyor

KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya ise Konsolos Rogoza'nın kısa sürede Rusya ile uçuşların başlayacağı konusunda olumlu konuştuğunu söyledi.

Şu anda Kemer'e gelen Ruslar olduğunu belirten Sarıkaya, “Ruslar bir şekilde Moldovya'dan, Sırbistan'dan hava yolunu kullanarak geliyorlar. Bizde şu anda baltık ülkeleri pazarı da var. Rus halkının evinde Türkiye'nin denizi, güneşi, kumu ve eğlencesini beklediğini biliyoruz. İyi bir sezon bekliyoruz. Şu ana kadar 500 bin Rus misafir gelmiş. Sezon sonunda 2 milyon Rus turist hedefleniyor.” dedi.

Yorumlar
Necat Sonmez
29 Mayıs 2021, Cumartesi 06:08
Erdoğan Sıkıntıyı Turizm Başkanına. Yıkmış Sorunu Açıklamasını Bakan mı Yatida Bu Durum Oluştu. Hükumet Geçsin Bu Ayakları. Şimdi Biz 14, 15 Aydan Beri Ruslarla İşimiz Rezalet Durumda. Allaha Havale Ediyorum. Burde Bu Sayfalarda Hep Isine Geleni Yayınlıyorsunuz Ayıp Yaptıklarınız
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha