Rezervasyonlar yeniden yükselişe geçti

Rezervasyonlar yeniden yükselişe geçti
30 Mart 2022, 15:03
Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mutlu Ayhan, turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mutlu Ayhan,2022 yılında Rusya ve Ukrayna arasında patlak veren savaş sebebiyle bölgeye planlanan yaklaşık 560 bin koltuğun iptal edildiğini söyledi.

Rezervasyonlar son günlerde hareketlendi, Haziran ayıyla yüksek sezonumuz başlayacak

İngiliz pazarında işlerin biraz daha yolunda gözüktüğünü belirten Ayhan, " Bu yıl tarihimizdeki en yüksek koltuk artışlarından birisi olan 1 milyon 300 bin civarında bir koltuk ayrılmış durumda. İngiltere pazarıyla ilgili bununla ilgili geçtiğimiz aylarda bir yavaşlama söz konusuydu. Rezervasyonlar da ancak son günlerde bir toparlanma sürecine girerek tekrar yükselişe geçti. Allah kısmet ederse haziran ayı itibarıyla yüksek sezonumuz başlamış olacak ve İngiltere pazarında ciddi rakamlar yakalayacağımızı ümit ediyoruz’’ diyerek yeni sezondan umutlu olduklarını belirtti.

Reklam kampanyasıyla 10 milyon İngiliz vatandaşına ulaşacağız

Ayhan, Marmaris turizminin yurt dışında tanıtılması adına birçok hamle yaptıklarını söyleyerek, "Marmaris'te turizmin çeşitlendirilmesi anlamında, pazarların çeşitlendirilmesi anlamında zaten yıllardır odamız hem yurt içi hem yurt dışı fuarlara katılıyor. Tabii bu senenin özelinde de biz Marmaris Ticaret Odası olarak belediye, Güney Ege Turistik Otelciler Birliği ve odamız işbirliğinde, Muğla Valiliğimizin desteğiyle İngiltere'de mevcut ayrılan koltukların satılması ve önümüzdeki yıllarda da yine aynı arzın sağlanması ve talebin artırılması hususunda büyük bütçeli bir reklam kampanyasına başlıyoruz. Nisan ayı başında başlayacak olan kampanya, eylül ayı sonuna kadar devam edecek. Dijital platformlarda yapılacak olan reklam, havayolu ve tur operatörünün işbirliğinde gerçekleşecek. Yaklaşık 10 milyon İngiliz vatandaşına bu sayede ulaşmış olacağız ve Marmaris'e gelen talebin arttırılması hususunda bu şekilde olan çalışmalarımız da devam edecek" diyerek sadece İngiltere değil tüm ülkelerde tanıtım faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti.

Yorumlar
Nevin Serinturk
31 Mart 2022, Perşembe 01:31
Hepimizin umudu Antalya. Haydi inşallah
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha