Rezervasyonda tarihimizin en iyi ayını yaşıyoruz

Rezervasyonda tarihimizin en iyi ayını yaşıyoruz
15 Şubat 2020, 13:04
Avrupa'nın en büyük turizm grubu TUİ'nin CEO Fritz Joussen yıllık toplantıda şirketin hissedarlarına dikkat çekici açıklamalar yaptı.

TUI CEO'su Fritz Joussen hissedarlara yaptığı sunumda Thomas Cook'un iflasının ardından işlerinin patlama yaptığını söyledi. Ocak 2020'yi 'TUİ tarihinin en iyi rezervasyon ayı' olarak nitelendiren Joussen “Thomas Cook'un iflasından sonra otel portföyümüzü güçlü bir şekilde genişlettik. Almanya, İngiltere ve Benelüks'te pazar payı kazanacağız” dedi. TUI, bu yıl Almanya'da 500 bin, İngiltere'de ise bir milyon kadar ek müşteri kazanmayı hedefliyor. Joussen bununla birlikte kısmen azalan uçuş kapasitesi sebebiyle toplam tur operatörü pazarının bu yıl daralmasının muhtemel olduğunu belirtti.

Ciroda yüzde 7.7'lik artış

TUI'nin Ekim - Aralık 2019 döneminde toplam cirosu % 7,7 büyüyerek 3,85 milyar euro, mevsimsel faaliyet zararı % 26 oranında azalarak 78 milyon euro ve net zararı % 6 oranında azalarak 105,5 milyon euro oldu.

Tur müşteri sayısı 3.8 milyona yükseldi

Tur operatörü işletmesi (Markets & Airlines) cirosu % 8 artarak yaklaşık 3.2 milyar Euro'ya ulaşırken, müşteri sayısı% 4.8 artarak 3.8 milyona yükseldi. Müşteri sayısı İngiltere'de % 3, İskandinav ülkelerinde % 2 artarken, Hollanda, Belçika ve Polonya'da güçlü bir büyüme yaşandı.

Yaz rezervasyonlarında yüzde 14 artış

TUİ, bu yaz için tatil rezervasyonlarında % 14 artış yaşıyor. Tur fiyatları yüzde 3 arttı. Kış sezonu için% 9'luk bir ciro artışının ardından CEO Fritz Joussen, bir bütün olarak yıl için yüksek tek haneli gelir artışı öngörüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha