Pegasus Rusya uçuşlarını neden durdurduğunu açıkladı

Pegasus Rusya uçuşlarını neden durdurduğunu açıkladı
11 Mart 2022, 09:09
Pegasus Havayolları 27 Mart'a kadar Rusya'ya yönelik tüm uçuşları askıya aldı.

Pegasus Havayolları, 13 Mart'tan 27 Mart 2022'ye kadar Rusya'ya yönelik tüm uçuşları askıya aldı.

Pegasus'tan Rusya uçuşlarının durdurulmasıyla ilgili açıklama yapıldı.

Yaptırım ve yasaklara dikkat çekildi

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2022/328 sayılı Avrupa Birliği Regülasyonu ile Rusya Federasyonu varışlı ve kalkışlı uçak seferleri için; sigorta/reasürans, leasing, operasyon ve bakım hizmetlerine bağlı yaptırım ve yasaklar uygulanmaktadır.

Mevcut durumdan kaynaklanan operasyonel riskler doğrultusunda, Rusya Federasyonu varışlı ve kalkışlı tüm uçuşlarımız ,13 Mart 2022 ( dahil ) tarihi itibariyle, 27 Mart 2022 tarihine kadar geçici olarak durdurulmuştur.

Bu tarihler arasında Moskova, St. Petersburg, Mineralnye Vody, Grozni, Mahaçkale ve Krasnodar varışlı ve kalkışlı uçuşu olan misafirlerimizin, ücretsiz bilet değişikliği ve kesintisiz iade hakkı bulunmaktadır. Misafirlerimiz, bilet işlemlerini web sayfamız (https://www.flypgs.com/bilet-islemleri) ve mobil uygulamamız üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirler."

Yorumlar
Abdullah
12 Mart 2022, Cumartesi 08:51
Ayhan bey devletle ne ilgisi var ucaklarin.sigortalari gecerli olmuyor Rusya ya uculursa cahil kalmayin okuyun biraz okumak ogrenmek iyidir
AYHAN
11 Mart 2022, Cuma 08:45
Senin devletin neresi sen onu açıkla. Türkıye Cumhuriyeti Devletinin tarafsız kaldığı bir savaşta taraf olanın devleti Türkiye olamaz.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha