Pamukkale Turizm faaliyetine devam edecek

Pamukkale Turizm faaliyetine devam edecek
13 Mart 2019, 16:03
İflas kararı verilen Pamukkale Turizm için dün alacaklılar toplantısı düzenlendi.

İflas kararı verilen Pamukkale Turizm için dün kritik bir toplantı vardı. 1. Alacaklılar toplantısında alacaklıların yüzde 83'ü şirketin faaliyetine devamı yönünde oy kullandı. Bu sayede şirket faaliyetlerine devam edecek.

Alacaklılar Pamukkale Turizm kapanmasın dediler

Sözcü'den Derin Gökçe'nin haberine göre 462 alacaklıdan 442'sinin “Pamukkale Turizm kapanmasın” dediği toplantıda; %83 devam, %12 çekimser oy kullanıldı. Finans kuruluşlarının da olumsuz görüş bildirmediği toplantı sırasında şirketin mali durumunu düzeltmek amacı ile hazırladığı konkordato projesi kapsamında, son iki ay içerisinde şirketin 6 milyon TL kar ile süreci tamamlaması, mali sıkıntısını atlatabileceği yönünde önemli bir gösterge olarak kabul edildi.

Seferlerine aynı şekilde devam eden şirket, daha önce İzmir 1. Asliye Ticaret mahkemesinin verdiği iflas kararının; İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmasını ve konkordato projesinin kabul edilmesini bekliyor.

3 bin 500 kişi çalışıyor

Türkiye'nin en köklü ulaşım markalarından biri olan Pamukkale Turizm, yaşadığı nakit sıkıntısı nedeni ile 27 Ekim tarihinde konkordato talebinde bulunmuştu. Olumlu komiser raporu ve olumlu alacaklı görüşlerine rağmen İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi ise, yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı Pamukkale AŞ’nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasına karar vermişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>