Otelde kadın çalışana 'çıplak arama' iddiaları TBMM'ye taşındı

Otelde kadın çalışana 'çıplak arama' iddiaları TBMM'ye taşındı
30 Kasım 2022, 14:21
Ataköy JW Marriott Otel'de bir kadın çalışanın çıplak aramaya maruz bırakıldığı iddiaları Meclis'e taşındı.

TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, söz konusu iddialara ilişkin soruları Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a yöneltti.

Çıplak arama iddialarına ilişkin detaylara yer verilen önergede 'Ataköy JW Marriott Otel’de kat görevlisi olarak hukuka aykırı şekilde çalıştırılan bir kadın işçi; oteldeki bir müşterinin hırsızlık suçlaması gerekçe gösterilerek 2 kez çıplak aramaya maruz bırakılmıştır. Polis incelemesi sonucu işçinin suçsuz olduğu ortaya çıkmasına rağmen otel yöneticileri; çalışana yapılacak yargılama sonucuna göre ancak işe iade edilebileceğini beyan etmiştir' ifadeleri kullanıldı.

Kadıgil Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a da sorular yöneltti. Kadıgil, Ersoy'a şu soruları yöneltti: Yukarıda bahsi geçen iddialar hakkında Bakanlığınız tarafından bir inceleme başlatılmış mıdır?

Yasa dışı işçi çalıştırdığı, çıplak arama ile hak ihlali yaptığı ve çalışanlarına onur kırıcı muamelede bulunduğu iddia edilen JW Marriott Otel’in yıldız sınıflandırma sisteminde bir değişikliğe gidilecek midir?

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha