Otelcilik devi 4 yeni markasını daha Türkiye'ye getirecek

Otelcilik devi 4 yeni markasını daha Türkiye'ye getirecek
20 Ekim 2022, 08:08
Dünyanın en büyük otelcilik zincirlerinden Marriott, Türkiye’ye yeni markalar getirmeye hazırlanıyor.

Marriott International Körfez, Levant ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Şafak Güvenç Dünya Gazetesi Yazarı Kerim Ülker'e değerlendirmelerde bulundu.

Bu yıl Türkiye'de 7 otel açtık, 3 tane daha açacağız

Marriott International'ın Türkiye'deki portföyünde şu anda 18 tanınmış markada 40'tan fazla tesis bulunduğunu anlatan Güvenç, bu tesislerde 7 binden fazla oda ile hizmet verildiğini dile getiriyor. Türkiye’nin değişik bölgelerinde otelleri bulunan Marriott’un Adana, Ankara, Bodrum, Bursa, Çeşme, İstanbul, İzmir ve Samsun’da faaliyet gösterdiğini hatırlatan Güvenç’e göre, Türkiye bölgedeki varlığını güçlendirecek. Marriott International’ın yakın zamanda İstanbul'da bir ofis açtığını vurgulayan Güvenç, ABD’li devin faaliyetlerini de büyüteceğini söylüyor. Şu anda Marriott International’ın Türkiye’de lüks segmentinde; JW Marriott, St. Regis Hotels & Resorts, The Ritz-Carlton, W Hotels, The Luxury Collection, EDITION, premium segmentinde; Marriott Hotels, Sheraton, Renaissance Hotels, Le Meridien, Autograph Collection, Delta Hotels by Marriott, Design Hotels, seçkin servis segmentinde ise Courtyard by Marriott, Four Points by Sheraton, Aloft Hotels, AC Hotels by Marriott Residence Inn by Marriott otelleri faaliyet gösterdiğinin altını çizen Güvenç, bu yıl için planlanan 10 yeni otel hedefini de tutturacaklarını anlatıyor.

4 yeni markayı Türkiye'ye getireceğiz

Güvenç, büyüme planlarını ise şu sözlerle ifade ediyor: “Residence Inn markasının Türkiye'deki ilk örneği olan Residence Inn by Marriott İstanbul Ataşehir, JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea ve Sheraton İstanbul Esenyurt gibi yedi yeni tesisi pazara ekledik. Şimdi de Hotel DeCamondo Galata, a Tribute Hotel ve Burdock Hotel Istanbul, Autograph Collection dahil olmak üzere yıl sonuna kadar daha fazla tesis açma yolundayız. Marriott International’ın dünyada 30 markası bulunuyor. Türkiye’deki 18 markaya yenilerini ekleyeceğiz. Moxy Hotels, Westin Hotels, Tribute Portfolio ve Marriott Executive Apartments gibi yeni markaları da Türkiye’ye getirmeyi planlıyoruz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha