Otel satışlarıyla ilgili soruya Bakan Ersoy'dan ilginç cevap!

Otel satışlarıyla ilgili soruya Bakan Ersoy'dan ilginç cevap!
13 Ocak 2021, 09:44
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Ankara Resim Heykel Müzesi’nde yıllık değerlendirme toplantısı yaparak, medyanın Ankara’daki yöneticileriyle buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Ankara Resim Heykel Müzesi’nde yıllık değerlendirme toplantısı yaparak, medyanın Ankara’daki yöneticileriyle buluştu. Salgın döneminde bakanlığına bağlı sektörlere verilen destekleri anlatan Ersoy, turizmle ilgili ayrıntılı değerlendirmeler yaptı.

Aşı kartı kararı alınırsa Türkiye'de uyacak

Krizin salgın kaynaklı ve global olduğunu söyleyen Ersoy, “En hızlı seyahat sektörünün düzeldiğini görüyoruz. Zor günlere alışık, deneyimli bir sektörüz. Adım adım gideceğiz, gelişmelere göre her türlü hazırlık yapılıyor. Uluslararası trafikle ilgili aşı kartı uygulaması karar alınırsa Türkiye de uyacak” dedi.

Türkiye’nin tanıtımına ağırlık verildiğini belirten Bakan Ersoy, tüm dünyadan binden fazla tanınmış editör ve sosyal medya fenomeninin Türkiye’de ağırlandığını söyledi. Ersoy “Bu sene hedef 3 bin misafir” dedi.

Bazıları otel satış ilanlarını piyasayı öğrenmek için veriyor

Çok sayıda otelin satışa çıktığı iddiası da Bakan Ersoy’a soruldu. Ersoy “Pandemiden dolayı devir olan otel sayısı az. Sorun aslında geçmişten kaynaklanıyor. Geçmişten gelen sıkıntıların pandemiyle sürdürülemez olmasından. Marka otellerde sorun yok. Bazıları da satış ilanlarını piyasayı öğrenmek için veriyor” bilgisini verdi.

Bakan Ersoy, lokanta ve restoranların ne zaman açılacağı sorusuna ise kararın Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’na ait olduğunu hatırlatarak cevap verdi.

Yeni göbeklitepe müjdesi

“Yeni ‘Göbeklitepe’lere hazır olalım” müjdesini veren Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy , çalışmaların sadece Karahantepe ile sınırlı olmadığını söyledi. Ersoy, “Tarihin sıfır noktası çok daha gelişecek. İnanç, yerleşik hayat ve tarım ile ilgili alanlar var. Altıncı ayda eylem planını hazırlarız. Mısır’ın piramitleri ne ise Urfa da bizim için o olacak” dedi. (Hürriyet)

Etiketler:Mehmet Ersoy otel
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha