Otel sahibi ünlü işadamı tatilde kaptığı koronavirüse yenik düştü

Otel sahibi ünlü işadamı tatilde kaptığı koronavirüse yenik düştü
02 Eylül 2021, 12:00
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, koronavirüs nedeniyle vefat etti.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar koronavirüs nedeniyle vefat etti.

Dubai tatilinde kaptı

Tatil için gittiği Dubai'de koronavirüse yakalanan ve hemen tedavi altına alınan Yaşar, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

65 yaşında yaşama veda eden Selim Yaşar, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Çeşme Altın Yunus Otel'in de sahibiydi

Yaşar Holding bünyesinde Çeşmenin ünlü oteli Altın Yunus ve Bintur seyahat acentası da bulunuyor. Türkiye’nin en büyük otellerinden biri olan Altın Yunus oteli 1974'ten bu yana faaliyet gösteriyor. Altın Yunus Türkiye ve Ortadoğu’nun ilk bin kişilik, birinci sınıf tatil köylerinden biri. Altın Yunus, yıllardır Türk turizminin öncülüğünü yaparak, sayısız turizmci ve yönetici yetiştirdi. Ülke tanıtımında, yabancı ve yerli devlet adamlarının ağırlanmasında, irili ufaklı uluslararası organizasyonlarda büyük ve önemli sorumluluklara imza attı.

Selim Yaşar kimdir?

1956 İzmir doğumlu olan Selim Yaşar; 1976 yılında Paris-Academi Arqueille Sorbonne, 1980 yılında NYU Üniversitesi ve 1981 New York-Pace Üniversitesi İşletme-Finans bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 1981 yılında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.'de başladı.

1988-1996 yılları arasında Yaşar Holding A.Ş.’de yönetim pozisyonunda çeşitli görevler üstlenen Yaşar, EBSO Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, ayrıca kurucu üyesi olduğu ESİAD'da da dört yıl süre ile Başkan Vekilliği görevini üstlendi.

2004-2009 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Selim Yaşar, İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.

2015 yılından bu yana Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdüren Mustafa Selim Yaşar ayrıca, Yaşar Topluluğu iştiraklerinde yönetim kurulu başkanı, başkan vekili ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Selim Yaşar, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Aile Birliği Başkanlığı’nın yanı sıra birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görevde bulundu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha