Otel sahibi de tutuklandı

Otel sahibi de tutuklandı
12 Ekim 2021, 09:05
Sigara filtresi olarak da bilinen makaron kaçakçılığına yönelik geçen hafta yapılan operasyonda önemli detaylar ortaya çıktı.

Sigara filtresi olarak da bilinen makaron kaçakçılığına yönelik geçen hafta yapılan operasyonda önemli detaylar ortaya çıktı. Gözaltına alınan 18 kişiden 13’ü tutuklandı. Tutuklanan isimler arasında dev makaron fabrikası sahipleri de var. ‘Örgüt kurma’ suçlaması ile tutuklanan isimler “Makaroncu değil tütüncüyüz. Aramızda hiyerarşi yok, birbirimizin rakibiyiz” savunması yaptı.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 11 ay kadar süren teknik ve fiziki takip sonrası geçen hafta bir çok kişiye yönelik operasyon yapmıştı. Savcılık talimatı ile göz altına alınan 18 kişi arasında, İzmir Aliağa ile Tekirdağ Çerkezköy’de makaron fabrikası sahipleri de yer aldı. Hürriyet’in ulaştığı hakimlik sorgu tutanağına göre, Aliağa’da 50 milyon liralık yatırımla kurulan Gencosman Makaron fabrikasının ortakları Tanyol G., Şehmus K. Hacı K., Abdurrahman T. ve İsmail A. ile Çerkezköy’de kurulu Artek Makaron fabrikasının sahibi Zekeriye Y. gözaltına alınan isimler arasında yer aldı.

Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklanması istenen 18 kişiden 13’ü için tutuklama kararı verdi.

Avukatı: Fatih'te 3 oteli var, makaron firmasını kurmaya ihtiyacı yok

Tutuklanan isimlerden Hacı K.’nin avukatı Ali Yüksel “Müvekkilin İstanbul Fatih’te 3 oteli; 100’ü aşkın çalışanı var. Makaron firmasını kurmaya herhangi bir maddi ihtiyacı yok” dedi. Selahattin G.’nin avukatı Mehdi Şahin Tekin ise, müvekkilinin Çinli bir cep telefonu markasının Türkiye distribütörü olduğunu belirterek, gelirinin oldukça yüksek olduğunu kaydetti.

Etiketler:Makaron
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha