Osman Ayık: Onlara güveniyoruz, Haziran'dan itibaren iyi bir sezon yaşayacağız

Osman Ayık: Onlara güveniyoruz, Haziran'dan itibaren iyi bir sezon yaşayacağız
17 Mayıs 2021, 15:45
TÜROFED Eski Başkanı Osman Ayık turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Son iki senedir salgının etkisiyle turizm rakamlarında bir düşüş yaşanıyor. Seyahat kısıtlamaları ile oldukça etkilenen turizm sektörü yine de umudunu koruyor. Eski Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı ve turizmci Osman Ayık, Sputnik için yaptığı değerlendirmede, “Sektör olarak her yıla umutla başlıyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

“Bu sene de tam kapanma sürecinden sonra istatistikler olumlu bir şekilde salgında gerilediğini gösteriyor. Tam kapanmadan sonra bu daha da iyi bir seviyeye inecek. Bunun arkasından da 2021 sezonuna başlayacağız ve çok verimli bir sezon olacağını düşünüyoruz.”

Haziran'dan itibaren iyi bir sezon yaşamayı bekliyoruz

Şu anda devam eden kaynak pazarlar olduğunu ifade eden Ayık, “Muhtemelen Haziran başından itibaren Rusya Federasyonu da Türkiye’ye olan seyahatler önündeki engeli kaldırdığı takdirde çok daha başarılı bir sezonumuz olacak. Biz her şeye rağmen bugünkü halimizle bile Haziran’dan itibaren iyi bir sezon yaşamayı bekliyoruz” diye ekledi.

Türkiye alışkanlığı olan çok ciddi bir müşteri potansiyeli var, bunlara güveniyoruz

“Türkiye alışkanlığı olan çok ciddi bir müşteri potansiyelimiz var” diyen Ayık, “Tekrarlayan bir müşterimiz var. Bunlar Türkiye aşığıdır. Rusya’da da var, Almanya başta olmak üzere Orta Avrupa pazarının tamamında var. Bunlara güveniyoruz. Kapanmadan sonra bunların Türkiye’ye yoğun bir taleplerinin olmasını bekliyoruz” değerlendirmesinde de bulundu.

Yorumlar
Turzmci
17 Mayıs 2021, Pazartesi 10:35
Rusya haziran sonuda kadar kapatti butur rus gazeteleri yaziyor bu adam daha haziran guzel geciyor Allahtan rusca gazete okuyoruz
Mutasyon sevdi
17 Mayıs 2021, Pazartesi 09:20
Bizde coronaya güvenemiyoruz onu ne yapacağız . Mutasyon mustasyonn
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha