Olan olduktan sonra 5 yıldızlı otel kapatıldı

Olan olduktan sonra 5 yıldızlı otel kapatıldı
04 Mayıs 2021, 09:10
Antalya'da skandal görüntülere sahne olan otelin Güvenli Turizm Sertifikası iptal edildi.

Antalya'nın Manavgat ilçesi Sorgun bölgesinde Ortodoksların kutsal günü Paskalya dolayısıyla sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayıldığı etkinlik düzenlenen otel kapatıldı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, otelin Güvenli Turizm Sertifikası'nın iptal edildiğini belirterek, "Dolayısıyla otelin faaliyetlerine son verildi" dedi.

Otel yetkilileri görüntüleri ve partiyi kabul etti

Vali Ersin Yazıcı, Antalya Valiliği'nde yaptığı açıklamada, "Görüntüler dün saat 17.00'de bize ulaştı. İlgili makamlarla birlikte otel geniş çaplı denetime alındı. Otel yetkilileri görüntüleri ve partiyi kabul etti. İncelemeler sonucunda otelin bu pandemi döneminde hizmet verebilmesinin tek şartı olan Güvenli Turizm Sertifikası'nı iptal ettik. Böylece otelin çalışması da durdurulmuş oldu" dedi.

Vali Yazıcı, kentteki bazı otellerde ufak tefek aksamaların olduğunu da belirterek, "Şu sürece kadar titizlikle koronavirüsle mücadele ederek geldik. Turizm tesislerinin yetkilileri lütfen olabildiğinden fazla gayret göstererek bu türden görüntülerin sahnelenmesinin önüne geçsin" diye uyardı.

Sosyal medyada tepki çeken görüntülerin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Antalya Valiliği ve Manavgat Kaymakamlığı'nca ekipler dün otelde geniş çaplı inceleme yapmıştı.

Yorumlar
Veysi Belketin
05 Mayıs 2021, Çarşamba 07:06
Çok değerli abilerim bende bi müzisyenim 460 gündür doğru düzgün işe giremiyoruz ben covid diye bişey yok dedim ama çeken bilir ve yakalandım lanet bi hastalık sağlığımız içinse gerekirse boyun eymek zorundayız kimse devletten üstün değildir ve şunu söylemek istiyorum maxx royal voyage rixos hotellere de böyle kapanma yapabilir lermi bu hoteller Turizim bakanın kendi hotelleri sizde kapatın sayın bakan ve görüyorum benim hotelimde yok olmaz yapamazlar deneyin çünkü görüyoruz sizin hotelleriniz böyle eğlenceli ama kimse korkudan bişey demiyor saygılarımla
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha