O otel 4.5 saat sonra hayata döndü!

O otel 4.5 saat sonra hayata döndü!
13 Eylül 2019, 10:30
KKTC’nin turizm başkenti Girne’nin doğusunda Çatalköy mevkiinde askeri mühimmat deposundaki patlamalarla kabusu yaşayan otel kısa sürede hayata döndü.

Önceki gece KKTC'nin Girne şehrinde askeri bölge içindeki koruluk alanda başlayan yangın, mühimmat deposuna sıçramış arka arkaya meydana gelen patlamalar sebebiyle camları kırılan Acapulco Otel boşaltılmıştı. Acapulco Otel'de hayat kısa sürede normale döndü. Olayın meydana gelmesinden 4 buçuk saat sonra Acapulco Hotel’de sabah saat 6.30’da kahvaltı ve diğer hizmetler kaldığı yerden devam etti.

Normal akışa döndük

Çatalköy’deki cephanelikte gerçekleşen patlamadan etkilenen Acapulco Otel’den açıklama geldi. Acapulco Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Çağıner yaptığı açıklamada, “Ciddi bir yaralanma ya da can kaybı ile sonuçlanmaması en büyük tesellimizdir” dedi.

Patlamanın olduğu andan itibaren otelde konaklayan misafirlerin etkilenmemesi için geniş bir ekiple, ciddi güvenlik önlemleri alındığını söyleyen Çağıner, otelde hayatın normal akışına döndüğünü belirterek, servislerin eksiksiz verildiğini kaydetti.

Çağıner, ülkenin bir felaketin eşiğinden döndüğünü ifade ederek, ülke ekonomisi ve turizminin etkilenmemesi için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

Yaralanmamamız bir mucizeydi

Halkın Partisi Güzelyurt Milletvekili Hasan Büyükoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Çatalköy’de meydana gelen yangın ve patlama olayında Acapulco Otel’de ailesi ve kendisinin de bulunduğunu söyleyerek krizin çok iyi yönetildiğini söyledi.

Büyükoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

“Akşam ailem ile birlikte Acapulco Hotel'de konaklayanlardan biriydim. Odamızda bulunduğumuz sırada çok şiddetli bir patlama ile camlar kırıldı ve odanın her yanına savruldu. Yaralanmamamız bir mucize idi. Böyle bir olay karşısında otelde konaklayanların yaşadığı korku ve paniği hayal bile edemezsiniz. Tam da bu nokta da 2 bin 500 kişinin başarılı bir şekilde güvenli bir bölgeye tahliye edilmesi otel yönetimi açısından önemli bir sınavdı. Güvenli bölgeye hızlı bir şekilde tahliye edilme işlemi can kayıplarını yaşanmasını önlemiştir. Yine konuklara güvenli bölgede verilen psikolojik ve lojistik destek ile kriz çok iyi yönetildi.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha