Milletvekillerinden Ersoy'a 'TGA' soruları: Harcamaları neden saklanıyor?

Milletvekillerinden Ersoy'a 'TGA' soruları: Harcamaları neden saklanıyor?
18 Kasım 2022, 10:36
Dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde milletvekilleri Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)'yla ilgili eleştirilerde de bulundu.

Dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde muhalefet milletvekilleri TGA ile ilgili eleştirilerde de bulundu.

Zeybek: TGA vergi topluyor, harcamaları neden Sayıştay denetiminden geçmiyor

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un bütçe sunumunda TGA'nın çalışmalarını uzunca anlattığını söyledi. Zeybek ardından şu soruyu sordu: "Peki, TGA’yla ilgili başından beri şunu söylüyoruz: Vergi toplamak devletin asli görevidir ve toplanan bir vergi varsa bunun mutlaka Sayıştay denetiminden geçmesi gerekir. Şimdi, TGA ne aldı, harcamasını nereye yaptı?"

İlgezdi: TGA kime ne kadar ödüyor, kimler çalışıyor, neden açıklamıyorsunuz?

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi de konuşmasında TGA'yı gündeme getirdi. Bakan Ersoy'a " Turizm Tanıtım Ajansının çalışmalarıyla ilgili kamuoyuna detaylı bir bilgi vermemenizin gerekçesi nedir?" diye soran İlgezdi "Yine, hangi reklam şirketleriyle anlaşma yapıldığını, bunlara hangi tarihlerde ne kadar ödeme yapıldığını, ajan bünyesinde kimlerin istihdam edildiğini açıklamıyorsunuz. Neden?" sorusunu yöneltti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha