Mehmet Oktay: 2023 erken başlayacak, ilk uçuş...

Mehmet Oktay: 2023 erken başlayacak, ilk uçuş...
02 Aralık 2022, 12:55
Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay düzenlediği basın toplantısında turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Yat Limanı'nda bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, ilçenin turizmde ana pazarının İngiltere olduğunu ve İngiltere'nin operasyonlara erken başlayacağını dile getirdi.

Jet2 17 Mart'ta uçuşlara başlıyor

2023 turizm sezonunun her zamankinden daha erken başlayacağına dikkati çeken Oktay, "2023 erken başlayacak. Bu sektör adına, kent ekonomisi adına oldukça olumlu bir gelişme. Şöyle ki İngiltere'nin en önemli tur operatörlerinden Jet 2 Holiday, 17 Mart civarında ilk uçuşlarını başlatacak ve bu artarak devam edecek. Dolayısıyla nisan ayında bizim sezon açılacak. Yani eskiden mayıs ayı nasılsa artık mart ayında bir şekilde başlayacak operasyonların sonucunda nisanı mayıs gibi değerlendirebiliriz." diye konuştu.

Farklı pazarlar için de yatak kapasitesi ayrılmalı

Oktay, konaklama sektörüne de çağrıda bulunmak istediğini ifade ederek, "Ana pazarımız İngiltere ancak alternatif pazarlarda da özellikle yüksek sezon içerisinde belli miktarda da olsa bu pazarlara da yatak kapasitesi ayırmalıdır. Bu alternatif pazarlar üzerinde de paydaşlarımızla birlikte gerek Hollanda, gerek İskandinav, gerekse Almanya başta olmak üzere Polonya da buna dahil çalışmalarımız devam ediyor. Yine Nevruz dolayısıyla İran'dan turistler geliyor." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha