Mehmet Okay: Sezonu 1 Nisan'da İngiliz turistlerle açıyoruz

Mehmet Okay: Sezonu 1 Nisan'da İngiliz turistlerle açıyoruz
22 Ocak 2022, 10:04
Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan turistik ilçede turizm sezonu 1 Nisan'da açılıyor.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ilçede turizm sezonunun 1 Nisan itibarıyla başlayacağını söyledi. Turistik işletmelerin bütün hazırlıklarını bu tarihe kadar tamamlaması gerektiğini belirten Okay, belediye olarak kendilerinin altyapı çalışmalarını bitireceklerini söyledi.

İngiltere'den Marmaris'e 1 milyon 250 bin koltuk, şimdiye kadarki en yüksek rakam

Oktay, makam odasında basın toplantısı düzenledi. Marmaris'in turizmde ana pazarının İngiltere olduğunu ifade eden Oktay, "İngiltere'den olumlu haberler geldi. Sezonumuz 1 Nisan'da İngiltere'den uçuşlarla başlıyor. 1 Nisan-1 Kasım tarihlerinde İngiltere-Dalaman programlanan toplam uçak koltuk sayısı 1 milyon 250 binlerde. Bu bugüne kadarki en yüksek rakam. Rusya, Ukrayna ve diğer ülkelerle birlikte Dalaman havalimanına konulan hedef 1 milyon 800 bin civarında. Bugüne kadarki en yüksek rakam. Güzel bir sezon bizleri bekliyor." dedi.

Tüm işletmelere yazı gönderdik: 1 Nisan'da tüm hazırlıklarını tamamlasınlar

Oktay, ilçedeki tüm işletmelere yazı gönderdiklerini belirterek, "1 Nisan'a kadar tüm hazırlıklarını tamamlasınlar. Misafirlerimiz, yaşayan, her yeri cıvıl cıvıl bir kent görsün. Tüm çalışmalarını en geç 1 Nisan'a kadar tamamlamalarını rica ediyorum. Bizler de belediye olarak diğer kurumlarla birlikte ana merkezlerde bütün hazırlıklarımızı, altyapımızı tamamlamış olacağız. Çok zor günler geçirdik ancak bunun bir şekilde üstesinden geleceğiz." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha