KKTC'den Bodrum uçuşlarına bugün başlıyor

KKTC'den Bodrum uçuşlarına bugün başlıyor
14 Haziran 2023, 12:09
KKTC'nin yeni kurulan havayolu Fly Kıbrıs Havayolları Bodrum uçuşlarına bugün başlıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden Bodrum’a 14 Haziran itibariyle haftada 2 uçuş olmak üzere direk seferler başlıyor. Kıbrıs da uzun yıllardır hizmet veren Cyprus Royal Tourism tarafından Fly Kıbrıs Havayolları işbirliği ile başlayan uçuşlar ilk etapta Eylül sonuna kadar planlanmakta.

Cyprus Royal Tourism yetkilileri Ülkü Karamahmutoğlu, Güneş Baymur ve Kartaca Turizm yetkilisi Senem Eski; Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’u ziyaret ederek operasyonlar ile ilgili bilgilendirme yaptı. Her iki taraf için de taleplerin devam etmesi halinde uçuşların uzatabileceğini ileten Ülkü Karamahmutoğlu, aynı zamanda 14 Haziran ilk uçak ile Kıbrıs bölgesinden üst düzey bir heyetin Bodrum’a geleceğini söyledi. Gelecek olan heyet arasında Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, Girne Kaymakamı gibi üst düzey protokolün ve Kıbrıs yerel basının yer alacağını iletti.

14 Haziran Çarşamba günü Bodrum Doria Otel de düzenlenecek lansman’ın ardından heyetin bir gece Bodrum da kalarak Kıbrıs’a geri dönüş yapacağı belirtildi.

Yorumlar
Mete Toppare
15 Haziran 2023, Perşembe 04:40
Çok iyi bir gelişme, kışın da devamını dileriz
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha