Kavaloğlu: Bir Rus Antalya'da aldığı 80 daireyi otel gibi işletiyor

Kavaloğlu: Bir Rus Antalya'da aldığı 80 daireyi otel gibi işletiyor
11 Eylül 2023, 10:11
Son zamanlarda yaşanan savaş nedeniyle Antalya'ya Rusya ve Ukrayna'dan büyük bir yabancı akını yaşanıyor. Bu dönemde bir Rus vatandaşının 80 bina satın alarak adeta bir otele dönüştürdüğü ve iki binanın arasına bir resepsiyon koyduğu ortaya çıktı.

Son zamanlarda yaşanan savaş nedeniyle Antalya'ya Rusya ve Ukrayna'dan büyük bir yabancı akını yaşanıyor. Bu dönemde bir Rus vatandaşının 80 bina satın alarak adeta bir otele dönüştürdüğü ve iki binanın arasına bir resepsiyon koyduğu ortaya çıktı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kavaloğlu, son dönemde Antalya'da satılan gayrimenkul sayısının 108 bin olduğunu belirtti.

Antalya'da ev satın alan yabancıların millet sıralamasının Rus ve Alman şeklinde olduğunu ifade eden Kavaloğlu, şu şekilde konuştu:

"Yabancıların Antalya'ya gelip ev alması elbette güzel bir şey. Bu da dünyada örnekleri olan bir turizm şekli. Fakat satılan 108 bin daire 108 bin ayrı kişiye satılmamış ki. Sıkıntı da burada başlıyor zaten. Bu listenin içinde 1 kişi 80 tane ev almış. Ve aynı kişi bu evleri kendi yurttaşlarına kiralıyor.

Yani kendi içlerinde bir kiralama sistemi oluşturulmuşlar. Bu sistem de maalesef hiçbir şekilde denetim altında değil. Biz kayıt dışılığın önlenmesini istiyoruz. Düşünün adam iki tane blok almış iki bloğun arasına resepsiyon yapmış. Turist sitenin güvenliğine, 'where is the reception' diye soruyor. Bu hiçbir şart altında kabul edilebilir bir şey değil."

Yorumlar
Memet
16 Eylül 2023, Cumartesi 06:54
Günaydın beyefendi, bunu yıllardır yapıyorlar yeni mi farkettiniz . İşiniz gücünüz 2 yüzlülük bu yüzden ülke bu halde. Zamanında söyleyecek cesareti olmayan adamın adam değildir.
Bay Can
16 Eylül 2023, Cumartesi 08:07
Yorumlar deshet sekilde cahilce. Bilgisi olmayan insanlarin kiskanclik ve fesatlik dolu yorumlari. 2023 de koca Turkiye de yabancilara13.000 gayrimenkul satilmis. 9000 yabanci elindekini satip ulkeden cikis yapmis.yani 90 milyonluk ulkede 1 sene de 4000 adet giriş olmuş. 100 yil bu yogunlukta gitse 400 bin adet yapar. Peki ya 1 yilda yurt disindan alim yapan Turk sayisi?
Satılmadık nere kaldı
15 Eylül 2023, Cuma 08:18
Yorumlara bakıyorum çok tuhaf anlatılan konuyu anlamak zor değil bizler gidip o ülkelerden ev alabiliyor muyuz.Onu bırakın kaç kişi Londra'ya gitti kaç kişi Paris'e bizim milletimiz evinin bodrumuna zor giriyor.Bu ülke yavaş yavaş yabancılara satılıyor buna engel olmak yerine gelin site kurun hatta yakında ülkenin ismini değiştirme yetkisinde verin olsun bitsin.
Erhan Göktuğ
12 Eylül 2023, Salı 07:56
Kanun çıkarıp satanları alkışlamak yerine hesap sormanız gerekirdi. Mal sahibi malını istediği gibi kullanır, onu sizin nasıl nitelediğinizin bir önemi yok!
Hüseyin Arar
12 Eylül 2023, Salı 10:27
Otelcilik sistemi yanlış türkiyede termal doğa deniz tam olarak kullanılmıyor erkan bey güzel bir yere değinmiş enerji su yemek içki maliyeti arttı tabiki oda kimse bu costu artık dusüremez otellerin cazibe si kalmadı çoğu insan gemi tur tercih ediyor işler çok zorlaşti maalesef birde liyakatsiz ise girme torpil olayı var o konuya hiç girmicem
Özgün yigit
11 Eylül 2023, Pazartesi 11:01
erkan bey haklı bence denetim olmali oteller kışın nasıl dolmalı onun üzerinde çalışılmalıdır .gerisi bence boş muhappet kışın personel ne yer içer bunun planlanması yapılması gerekiyor ....
HATİCE SAYAR
11 Eylül 2023, Pazartesi 09:07
aynen katılıyorum arkadasa artık devir hesap devri oteller alternatif çözüm üretmelidir.zaten rexervasyonalrin cogu sisirme para kalmıyor tskler.
ERKAN ARI
11 Eylül 2023, Pazartesi 10:23
Sn kavaloglu bu isin buralara geleceğini söyledik insanlar biZe kızdı bu bir örnek böyle yüzlerce dairé var antalya ve çevresinde villalar var beş kuruş vergi odemiyorlar ayrıca buradan Maliyeye seslenmek isterim günlük kiralik ev ilanlarını takip eden bir sistem kurulsun vergi Levhası olmayan yerler mühürlensin haksız kazanç engellensin otelçileri n yapacağı is hd sistem den hemen çıkılmadir maliyetler düşürülmeli açık bufe ler ufaltilmali fiata lar aşağı çekilmelidir enerji ve su maliyetleri içinde alternatif çareler var araştırın rüzgar gülleri osmo cihazları deniz suyunu kullanma suyuna çeviren müdürlerin görevi budur bunu yapan kişiler o koltukta oturmalidir tskler
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha