Kasım tatil talepleri ikiye katlandı

Kasım tatil talepleri ikiye katlandı
02 Kasım 2022, 12:49
Rusya'da Kasım ayı tatil rezervasyonlarındaki son durum belli oldu.

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur arama ve rezervasyon hizmeti OneTwoTrip, kasım tatilleri için yapılan rezervasyonlarda yurtdışı seyahatlerine olan talebin geçen yılın aynı dönemine göre 2,2 kat arttığını bildirdi.

Uzmanlar, yıl içinde tatil severler tarafından gerçekleştirilen rezervasyonlarda yabancı destinasyonların toplamdaki payının 2,2 kat artarak yüzde 25’e ulaştığını belirtirken, rezervasyonların yüzde 75’inin ise Rusya içindeki turlar için gerçekleştirildiğini aktardı.

4- 6 Kasım tarihleri arasında yapılacak seferlerde bilet rezervasyonlarının verilerini analiz eden OneTwoTrip, talep açısından yurt içi destinasyonları arasında liderin, tüm taleplerin yüzde 27’sine sahip olan başkent Moskova olduğuna dikkat çekerken, ikinci sırada yüzde 12 ile St. Petersburg ve üçüncü sırada yüzde 10 ile Soçi bulunuyor.

Dış hatlarda ise tüm bilet rezervasyonlarındaki payı yüzde 15,2’ye ulaşan Ermenistan’ın başkenti Erivan başı çekerken, ikinci sırada ise yüzde 8,2’lik paya sahip olan İstanbul yer alıyor. İstanbul’u yüzde 4,6’lık payla Astana, yüzde 4,2 ile Bakü ve yüzde 3,8 ile Taşkent takip ediyor.

Uçak bileti fiyatları ne durumda

Uzmanlar, kasım tatilleri için en popüler 10 iç hat destinasyonları arasında en yüksek bilet fiyatına sahip olan şehrin tek yön kişi başı 7 bin 800 ruble fiyat ortalamasına sahip olan Ekaterinburg olduğunu belirlerken, St. Petersburg ise ortalama 6 bin rubleyle ikinci, Moskova’da 5 bin 800 rubleyle üçüncü sırada yer aldı.

Dış hat uçuşlarda ise en pahalı biletin 34 bin 500 rubleyle Belgrad olduğu gözlemlenirken, Tel Aviv’e uçuş maliyetinin ortalama 25 bin 900 rubleye ulaştığı, İstanbul biletlerinin tek yön kişi başı maliyetinin ise 23 bin 300 ruble olarak kaydedildiği aktarıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha