Kasım'da da 'Türkiye' dediler!

Kasım'da da 'Türkiye' dediler!
20 Ekim 2022, 08:43
Rus turistlerin kasımda en fazla seyahat etmek istediği destinasyonlar belirlendi.

Rusya’da faaliyet gösteren çevrimiçi tur arama ve rezervasyon hizmeti OneTwoTrip, Rus turistlerin kasımda en fazla seyahat etmek istediği destinasyonların iç hatlarda Moskova, dış hatlarda ise Türkiye olduğunu belirledi.

Sonbahar mevsiminin son ayında Rusların uçak ve tren bileti rezervasyonlarını analiz eden uzmanlar, turistlerin yüzde 44’ünün Rusya içinde seyahatle ilgilendiğini kaydederken, geri kalanının ise yabancı ülkeleri düştüğünü söyledi.

Dış hat uçak bilet taleplerinde Türkiye ilk sırada

Dış hat uçak biletlerinde Türkiye, bilet taleplerinin yüzde 8,6’sı ile birinci sırada yer alırken, popüler yabancı ülkeler listesinde ikinci sırada yüzde 6,7 ile Özbekistan, üçüncü sırada ise yüzde 4,5 ile Tayland bulunuyor.

Yurtiçi destinasyonlar arasında başkent Moskova, bilet taleplerinin yüzde 18’ini oluştururken, St. Petersburg taleplerde yüzde 13,5 ile ikinci sırada yer aldı.

Soçi ise bilet taleplerinin yüzde 11’ini oluşturarak üçüncü sırada bulunuyor.

Rusya’da ilk 10’da yer alan diğer destinasyonlar arasında taleplerin yüzde 4’ünü oluşturan Mineralnye Vody, yüzde 3,7 ile Kaliningrad, yüzde 3,6 ile Kazan, yüzde 2,8 ile Ekaterinburg, yüzde 2,7 ile Ufa, yüzde 2,6 ile Mahaçkale ve yüzde 2,3 ile Novosibirsk yer aldı.

Rusların en sık tren bileti aradıkları şehirler, taleplerin yüzde 33’ünü oluşturan St. Petersburg ile yüzde 25 paya sahip olan başkent Moskova oldu.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha