Japon turizm devi Türkiye'ye hızlı girdi

Japon turizm devi Türkiye'ye hızlı girdi
14 Ekim 2018, 22:30
16 binin üzerinde çalışanı, 6 milyar dolara yaklaşan cirosuyla dünyanın en büyük tur operatörleri arasında yer alan Japon Highest International Standarts (HIS), Türkiye'ye hızlı bir giriş yaptı.

Dorak Holding'in patronu Ahmet Serdar Körükçü uzun yııllardır işbirliği yaptıkları HIS Globalin Hilton Pamukkale'ye 50, Marriott Hotel Kapadokya'ya 50 olmak üzere toplam 100 milyon dolar yatırımla otellerine ortak olduğunu söyledi. Körükçü, her iki otelde de yüzde 51 hissenin HIS Global'e söyledi.

Doğuş'un iki oteline 170 milyon dolarlık teklif

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre HIS ile İstanbul, Antalya, Bodrum ve Marmaris'te de otel yatırımı planladıklarını anlatan Körükçü, "Doğuş Grubu'nun Taksim'deki Grand Hyatt ile Nişantaşı'ndaki Park Hyatt otellerine talip olduk. İki otel için 170 milyon dolar teklif verdik. Görüşmelerimizin son aşamasına geldik" diye konuştu.

Vera Mare için Fibabanka'yla görüşüyoruz

Antalya Serik'te yer alan ve geçtiğimiz ay yapılan ihale sonucu Fibabanka tarafından alınan 5 yıldızlı Vera Mare Resort Otel'ine de talip olduklarını anlatan Körükçü, bankayla görüşmelerinin son aşamasına geldiklerini kaydetti.

Havayolu sektöründe de Asia Atlantic Airlines (AAA) Havayolları'nın işletmecilerinden olan HIS, 2020'den itibaren Türkiye'ye tarifeli seferleri başlatmayı planlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha