İşte 9 ayda Antalya'ya en çok turist getiren tur operatörleri!

İşte 9 ayda Antalya'ya en çok turist getiren tur operatörleri!
05 Ekim 2020, 10:21
Turizm istatistikleri konusunda araştırmalar yapan Turizmdatabank.com’un hazırladığı, Antalya Paket Tur Pazarı Raporu 2020 sonuçları açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre; Covid 19 salgını döneminde Antalya’ya gelen turist sayısı ocak-eylül döneminde % 81 düştü. Bu dönemde Antalya’ya paket turlarla turist getiren turoperatörlerinin toplam hacimleri de % 83 dolayında daraldı. 2020’de Antalya’ya en çok turist getiren tur operatörleri sıralaması da değişti.

Antalya’yı ziyaret eden yabancı turistin ne kadarı paket turla geliyor?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Turizm istatistiklerine göre; Türkiye’ye gelen turist sayısı bakımından lider olan Antalya, paket tur pazarı olarak da açık ara önde bulunuyor. Antalya’ya gelen turistlerin ortalama % 95’i paket tur satan tur operatörleriyle geliyor.

Antalya havalimanından ne kadar paket turisti geldi?

Turizm istatistikleri konusunda araştırmalar yapan Turizmdatabank.com’un hazırladığı, Antalya Paket Tur Pazarı Raporu 2020 sonuçlarına göre; Antalya 2020’nin 9 aylık döneminde Covid etkisiyle kente gelen paket turisti sayısı % 82,6 daralarak 2 milyon dolayına indi.

Antalya turizminde, 2020 yılı Paket tur pazarının liderleri kimler?

Bu dönemde, Antalya’da paket turlarla turist getiren turoperatörleri içinde Anex Turizm Grubu ilk sırayı alırken onu; TUI Grubu, OTI (Odeon) Grubu, Pegas Touristik, MPI Turkey takip etti.

2020 yılı 9 aylık dönemde, Anex grubu % 15,8 payla ilk sırada yer alırken, en yakın takipçisi TUI grubu da pazardan % 14,7 pay aldı. Yüzde 14 dolayındaki payıyla OTI (Oden) Grubu da onları izliyor.

Diğer yandan Pegas Touristik ve MPI Turkey grupları da % 8-9 pay ortalaması ile ilk 5 içinde yerini aldı.

Etiketler:Antalya paket tur
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha