İşte 2018'de Almanya seyahat sektörüne yön verecek yeni isimler...

İşte 2018'de Almanya seyahat sektörüne yön verecek yeni isimler...
01 Aralık 2017, 15:12
Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden FTI, Alltours, Thomas Cook ve TUI’de yeni yıl öncesinde birçok yeni atama ve görevden ayrılma gerçekleşti. İşte Alman seyahat sektöründeki yeni atamalar ve atanan isimler…

Almanya dışındaki faaliyet gösterdiği pazarlarda yeniden yapılanma kararı alan FTI Group; bu doğrultuda yönetim kadrosunu genişletme kararı aldı. FTI Group Genel Müdürü Ralph Schiller, ana pazarları olan Almanya’nın dışında Avusturya, Fransa, İsviçre ve Hollanda pazarlarının da önemli gelişmeler gösterdiğini bu nedenle bu pazarları odak noktasına almak, stratejik gelişmeleri bir merkezden takip etmek için yeni bir pozisyon oluşturduklarını söyledi.

FTI Group’un Almanya dışındaki pazarlarından sorumlu olacak

Hatırlanacağı üzere; Alman tur operatörü FTI Group’un kaynak pazarlardan sorumlu yeni genel müdürü Rene Schaufuss, Ekim ayında görevine başlamıştı. Schaufuss, FTI Group’taki görevinden önce Kopenhag merkezli tur operatörü olan Primera Travel Group’un operasyon müdürlüğünü üstleniyordu. Schaufuss, İskadinav tur operatörü Albatros Travel’da da aynı görevi üstlenmişti.

FTI Group Kurucusu Dietmar Gunz; Rene Schaufuss’un atamasına ilişkin olarak; “İlgili pazarlarda genişleme planlarımızı başarılı bir şekilde geliştirmek için, Avrupa seyahat sektöründe ismini kanıtlamış Rene Schaufuss ile anlaşmaya varmak dolayı memnunuz.” ifadelerini kullanmıştı.

Alltours’a yeni isim…

Alltours ise yönetim yapısını yeniden düzenleme kapsamında Michael Kalt ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma sonrasında firma bünyesindeki birkaç departmanın yönetimi Michael Kalt’ın sorumluluğunda olacak. 53 yaşındaki IT uzmanı Michael Kalt, FTI Group bünyesindeki görevine 1 Aralık itibariyle başladı. Kalt, firmanın IT, e-ticaret, organizasyon ve ticari faaliyetlerinden sorumlu olacak. Michael Kalt, özellikle FTI Group’un dijital dönüşümünden ve e-ticaret alanındaki faaliyetlerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak. Alman yönetici bu görevinin öncesinde Traveltainment’ın finans departmanı bünyesinde fiyat ve ürün karşılaştırma sistemlerinin geliştirilmesi için çalışmalar yürütüyordu.

Alltours arayışta…

Michael Kalt’ı Alltours kadrosuna kazandırdıklarından dolayı memnun olduklarını belirten Alltours Kurucusu Willi Verhuven; üst yönetim kademesindeki iki farklı pozisyon için de yönetici arayışında olduklarını açıkladı. Satış ve Pazarlama Müdürü Mike Hennig’in ve Uçuşlardan Sorumlu Direktör Richard Brodrecht’in mart ayı itibariyle kişisel nedenlerinden dolayı görevlerinden ayrılacağını belirten Verhuven; bu iki pozisyon için arayışta olduklarını söyledi.

Thomas Cook Almanya’da terfi

Thomas Cook Almanya’da ise yeniden yapılanma kapsamında Sascha Büsseler; Orta Avrupa Ürün ve Ürün Geliştirme Müdürlüğü’ne terfi etti. Büsseler, firma bünyesinde kısa mesafe destinasyonlarına yönelik ürünlerden sorumluydu. Thomas Cook Almanya bünyesinde çalışan Sonja Karl’ın bu ay itibariyle doğum iznine ayrılmasıyla; Sascha Büsseler, uzun destinasyon satışları ve firmanın “premium markası” olan Signature Finest Selection’da da sorumlu olacak.

TUI’de Oliver Beck’in yerini kim dolduracak?

TUI Almanya’nın Satış Stratejileri Müdürü Oliver Beck ise, 7 yıl boyunca çalışma yürüttüğü bu görevinden Aralık ayı itibariyle ayrıldı. TUI Almanya, Oliver Beck’in sorumluluklarını satış departmanı yöneticileri arasında paylaştırma kararı aldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha